Pláčeš?.. I v slzách je síla....Tak jdi a bojuj!!!

11.9.2001

11. září 2007 v 17:53 | Janča

OBRAZEM: New York si připomněl výročí útoků teroristů

Zvětšit obrázek Ground Zero po atentátech z 11. září
New York si připomněl šesté výročí teroristických útoků z 11. září 2001. Vzpomínkovou ceremonii zahájil starosta Michael Bloomberg krátce před 09:00 místního času (15:00 SELČ). I přes deštivé počasí se jí účastnily stovky lidí. Prezident George W. Bush s manželkou Laurou drželi v Bílém domě minutu ticha za téměr 3000 oběti útoků.
NEW YORK - Veřejný vzpomínkový akt byl letos přeložen do Zuccottiho parku, protože na původním zbořeništi se začínají stavět nové budovy a památník. Se čtením jmen obětí, které zahynuly před šesti lety, začali letos hasiči, policisté, záchranáři a další lidé, kteří jako první přispěchali na místo neštěstí. Zástupy lidí mezitím přinášely na místo vzpomínkové akce květiny a hračky.
Lidé u místa tragédie vzpomínají na oběti leteckých útoků. Starosta Bloomberg při této příležitosti vyzval účastníky piety i všechny postižené útoky z 11. září k tomu, aby zachovali odvahu a hleděli kupředu. "Musíme (...) začít něco jiného, něco nového," dodal. Ministr obrany Robert Gates při slavnostním projevu uvedl, že ani "čas neotupí bolestnou vzpomínku".
Hasiči z New Yorku drží vlajku USA, která byla poškozena při útoku 11. září.
Ve Washingtonu mezitím prezident George Bush s manželkou Laurou drželi v 8:46 místního času, tedy v okamžiku, kdy před šesti lety narazil jeden z unesených letounů do severní věže Světového obchodního centra, minutu ticha.
Zleva prezident George W. Bush s manželkou Laurou Bush a viceprezident Dick Cheney s manželkou Lynne uctívají minutou ticha oběti teroristů.
Pietní vzpomínky se uskutečnily i u budovy Pentagonu ve Washingtonu, do něhož narazilo třetí unesené letadlo.
Připomínkový akt proběhl také u budovy Pentagonu.
Vzpomínalo se také v Shanksville v Pensylvánii, kde se zřítil čtvrtý letoun.
Vzpomínková ceremonie v Pennsylvánii, kde si lidé připomněli let číslo 93.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama