Pláčeš?.. I v slzách je síla....Tak jdi a bojuj!!!

Díly

23. září 2007 v 8:42 | Janča

1.díl - Buddhova miska - Buddha's Bowl

Sydney a Nigel se vydávají do Nepálu, aby pomohli najít Buddhovu misku vesničanům, kteří staví svatyni pro původního Buddhu - Siddhartha. Sydney ale není jediná, kdo po tomto artefatku pátrá. Je tu také její bývalí přítel Stewie Harper, který ji chce najít. Najal si ho Michael Chan, který tak chce odvrátit naprostý krach rodiny. Stewie Harper se nezastaví před ničím, aby Buddhovu misku získal, a proto Sydney bude muset využít všeho co umí, aby dostala misku tam kam patří.

2.díl - Kouřící zbraň - Smoking Gun

Sydney a Nigel jdou hledat zbraň posetou diamanty, kterou vlastnil sám Al Capone. Požádal je o to vnuk muže, který byl před 70-ti lety obviněn za vraždu, kterou nespáchal. K jeho očištění je ale potřeba nalézt Al Caponovu zbraň. Sydney odhaluje spoustu tajemství v hotelu, ve kterém dříve Al Capone přebýval. Nigel se zatím seznámí s Lori. Nakonec se všichni tři, tedy Sydney, Nigel a Lori ocitnou uzavřeni v Al Caponově důkladně schovaném úkrytu spolu s nastraženou výbušninou, která má zahalit všechna Caponova tajemství. Dá jim to hodně práce, aby se od tamtud dostali a přežili.

3.díl - Bezhlavá jeptiška - The Headless Nun

Sydney havaruje s letadlem v Novém Skotsku, když se vrací z expedice. Blízko se nachází klášter, kde se o Sydney postarají. Sestra Mercy jí požádá, aby jí pomohla najít pozůstatky sestry Evangeline, jejíž tělo byly ztraceno po více než 400 let. Sydney požádá Nigela o pomoc. Při hledání zjišťují, že po jejím těle nepátrají jen oni. Sestra Evangeline, resprektive její ostatky, celé ty roky strážili ztracené šperky a pirátský poklad.

4.díl - Den vlajky - Flag Day

Sydney a Nigel vidí na staré fotce kalifornskou vlajku s medvědem, která patřila prvním Pionýrům. Celé roky se věřilo, že byla zničena při bitvě o kontrolu nad státem roku 1846. Při honbě za vlajkou jedou do Larivee v Kalifornii, kde potkávají starého horníka jménem Jake Whitney, který tvrdí, že ví, kde je vlajka schována. Nigel a Sydney ho později necházejí mrtvého v opuštěném zlatém dolu. Dochází jim, že byl zavražděn, když se snažil vzít tu vlajku. Musejí najít vraha, aby pomstili Jakea a získali ztracenou vlajku.

5.díl - Thank You Very Much

Muzikant žádá Sydney, aby mu pomohla najít ztracenou kytaru, kterou mu věnoval sám Elvis Presley. Všichni tří nejdříve míří do Nashville a potom do Německa. Sydney využívá svých starých kontaktů, aby získala potřebné informace. Zjišťuje ale, že kytara má víc než jen sentimentální hodnotu pro určité zainteresované lidi, včetně špióna Studené války.

6.díl - Neopracovaný diamant - Diamond in the Rough

Frank Newhouse, arogantní baseballová hvězda, si najímá Sydney a Nigela, aby mu pomohli nalézt magickou rukavici bývalého baseballového hráče jménem Jimmy Jonesboro, která byla ukradena před více než 50-ti lety. Sydney a Nigel vystopují rukavici až do stoky předrevolustického válečného Bostonu. Celou dobu je nevědomky pronásleduje Sydneynin bývalí rival Kurt Reiner.

7.díl - Transformace - Transformation

Vojenský úředník z tajné služby přiměje Sydney a Nigela, aby se k němu připojili na tajné misi v Peruánské džungly při hledání starého svitku, který obsahuje formuly k přeměně olova ve zlato. Sydney a Nigel se nyní nacházejí v křížové palbě mezi dvěma vládními špióny. Každý z nich tvrdí, že ten druhý je darebák. Sydney se musí rozhodnout. Její rozhodnutí jí a Nigela buď přivede do hrobu a dovolí darebákovi získat alchimistické tajemství na výrobu zlata nebo se jí povede zachránit je i starodávnou formuly.

8.díl - Vryto do kamene - Etched in Stone

Stewie Harper se ukazuje na univerzitě jako hostující profesor. Má vodítko ke starodávnému pokladu, ale potřebuje pomoc od Sydney. Všichni tři vyráží do Švédska, aby našli lup Vikingského nájezdného lupiče jménem Jann the Bold. Ale Stewie neříká celou pravdu, což se ukáže až se střetnou se Švédkou Vikingskou společností, která je odhodlána je zastavit.

9.díl - Kniha lásky - The Book of Love

Hráč fotbalu Roberto Giannini přemluví Sydney a Nigela, aby mu pomohli v hledání Knihy lásky, kterou napsal sám Casanova. Sydney zjišťuje, že Robertovi nejlepší pohyby jsou určeny pro hřiště a že jeho skutečná vášeň a láska je k jeho agentce Kate Crowley.

10.díl - Báje o bludišti - Myth of the Maze

Stavros v Athénách mává před Sydney a Claudií starobylou cetkou. Stavros tvrdí, že tento kus mramoru je klíč k legendárnímu Minotaurově bludišti. Sydney, Nigel a Claudia se ocitají uprostřed rodinných svárů mezi Stavrosem a jeho mafiánským otcem. Oba chtějí najít Minotaurovo bludiště a jeho mytický klubko ze zlatých provázků. S plánem starým 2000 let začínají lov k odkrytí důležitého archeologického nálezu. Uvnitř Bludiště se sice ztratí, ale klubko jim pomůže nalézt cestu zpět ven.

11.díl - Případ irské koruny - Irish Crown Affair

Molly, bývalá žákyně Sydney, se bojí o život svého kamaráda, a proto žádá Sydney o pomoc. Sean Bolger objevil starodávný svitek, který by mohl vést ke ztracené koruně posledního Irského krále Briana Boru. Ale potom Sean úplně zmizel. Sydney, Nigel a Molly tedy odlétají do Dublinu, aby zjistili něco o klanu O'Donnellů, kterému byla svěřena koruna, když král Buru umíral. Věří se, že přísahali věrnost anglickému krály, a tak se to zvrhává ve hledání pravdy. Nakonec odkryjí rodinné tajemství, kvůli kterému se přepíší dějiny.

12.díl - Císařova nevěsta - The Emperor's Bride

Sydney a Nigel vyšetřují čínskou památku, která se objevila na pobřeží na Aljašce více než 3000 mil od místa původu, kde byla ztracena před více než 3000 lety. Podle čínské legendy čínský císař nechal zhotovit sarkofág pro svou nevěstu, která nosila zlatý náhrdelník, dokonce i po smrti. Bohužel ale bandité vpadly na pohřeb a ukradli rakev. V Moose Bay na Aljašce se Sydney a Nigel střetávají se dvěma dalšími lovci pokladů a Sydney potkává svého bývalého milence. Budou je muset přelstít, aby mohli vrátit náhrdelník zpět na své právoplatné místo.

13.díl - Po životě a smrti - Afterlife and Death

Sydney a Nigel jedou do Káhiry, aby vypátrali skutečnou zlodějskou hrobku. Důvodem jejich cesty je Sydneynin starý přítel Bruce Farrow, který je zatčen za vyrabování hrobky Thutmose III a za ukradení Faraonova diamantu. Zloděj klenotu, u kterého se věří, že spadl z oblohy mezi meteory, si najímá žoldáka Avery Ko, což je lovec pokladů, který je rival Sydney. Cesta vede do Amsterdamu, kde má být diamant upraven a prodán. Sydney, Nigel a Bruce zjišťují, že tento kámen není diamant a pokud by na něho dopadl paprsek laseru, tak by mohl způsobit neuvěřitelný výbuch, který by vše v okolí zlikvidoval, přesně jak praví legenda.

14.díl - 9 životů - Nine Lives

Elizabeth Ruckeyser, kurátorka Crawford Institute v New Yorku, žádá Sydney a Nigela o pomoc v hledání starobylé egyptské relikvie, posvátné sošky kočky bohyně Mafdet, kterou Sydney už jednou našla. Starodávná kletba na zlaté figuře tvrdí, že kdokoli jí ukradne, tak zemře pod drápy kočky. Lov se vrhá mezi Manhattanské zloděje, kde se objevují mrtvá těla se značkou. Je kletba Mafdet pravdivá nebo jen někdo vraždí ze zábavy?

15.díl - Affaire de Coeur

Sydney a Nigela míří na Skotskou vysočinu, kde hledají druhou polovinu ztraceného páru prstenů, který patřil milencům v 15. století. V legendě se praví, že kdokoli nosí tyto prsteny, tak najde skutečnou lásku navždy. Ten, který si je najal a má jeden ze dvou prstenů si chce tento mýtus ověřit. Sydney se střetává se svou starou láskou, lovcem pokladů Francois du Marier v rozpadajícím se hradu s tajnými chodbami. Při honbě po prstenu se snaží přelstít jeden druhého, ale nakonec ho Sydney "přemluví", aby se vzdal svého úlovku ve prospěch ostatních.

16.díl - Mizející umění - A Vanishing Art

Iluzionista Rex Rolands vyhledá Sydney, aby mu pomohla najít šperky vykládané žezlo, která patřilo maďarské královské rodině. Zpravodaj Scotland Yard investigator přivádí Sydney, Nigela a Rexe do Magického kabaretu v Atlantic City. Někdo jim ale chce jejich pátrání překazit. Sydney se tak bude muset vypořádat s tajnými chodbami a skrytými nástrahami, které jí mají překazit její práci.

17.díl - Dobrý ročník - A Good Year

Objevení starého svitku má za následek vypravení mise k záchraně ztracených francouzských královských klenotů. Zpráva zavádí Sydney a Nigelovi do výrobny vína Chateau Halezan, kterou založil Jerome Halezan, který byl dlouhou dobu považován za milence Marie Antoinette. Je dost pravděpodobné, že Jerome Halezan ukryl šperky do láhve vína. Lov za pokladem vede přes pařížský černý trh a také městskými katakombami. Sydney a Nigel se ale nejdříve musí vypořádat s kriminálníky a zloději než se jim podaří získat ztracené šperky.

18.díl - Poslední rytíř - The Last Knight

Sydney a Nigel jsou na cestě do Paříže, aby potvrdili pravost nálezu a také legendy, která se ho týká. Mnichové objevili templářský medejlon a předali ho Dr. Jaebertovi, kurátorovi francouzského muzea. Roku 1307 velmistr Templářů Jacques de Molay svěřil budoucnost Templářů svému pomocníkovi, aby ukryl posvátné dokumenty a jeho meč. Věřil, že s ním je velmistr nepřemožitelný při střetu s nepřáteli. Sydney, Nigel a nešťastný expert pospíchají, aby dali všechny kousky skládačky dohromady a předběhli tak jejich konkurenci, ostatní lovce pokladů, kteří chtějí to samé co oni, meč.

19.díl - Milostný dopis - Love Letter

Bývalá studentka Sydney a Nigela, Nicole Chamfort, je přesvědčená, že mladí milenci z jejího rodného města ve Francii se tajně oženili v podvečer Francouzské revoluce. Pár chvil na to byl šťastný ženich zavražděn revolucionáři. Pokud to je pravda, tak nemanželský syn nevěsty by měl být právoplatný dědic Bourdinovi rodiny. Prodej St. Agnes Sur-Loire se blíží a je na Sydney a Nigelovi, aby našli staré záznamy z kostela, o kterých se věří, že byly spáleny během revoluce. Ti, kteří pozemek chtějí koupit se nezastaví před ničím, aby je nenašli. Je tedy jen na Sydney a Nigelovi, aby je zastavili.

20.díl - Posedlý - Possessed

Sydney a Nigel vyrážejí do Bruselu hledat Diovy posvátné sluneční hodiny. Požádal je o to starý přítel Sydney, spisovatel Eric Dalt. Eric je přesvědčen, že jeho přítelkyně je upírka a že je potomek Diovi milenky Lamie. V řecké mytologii Hera přeměnila Lamii v hada, aby ji urdžela pryč od Dia. Její potomci od té doby uchvacují jejich muže a nakonec je zabíjejí silou jejich lásky. Prokletí může být zrušeno jen božími slunečními hodinami. V Bruselu se Sydney a Nigel obávají, že našli současné upírky, které nyní zaměřují na Nigela. Sydney se tedy musí se všemi vypořádat sama a musí zachránit Nigela.

21.díl - Nic kromě pravdy - Nothing but the Truth

Bývalý učitel Sydney, professor Chandler, umírá dříve než stihne najít Rubínový kalich pravdy, jeho životní práci. Tento kalich má údajně sílu přimět lidi, aby mluvili pravdu. Kalich nakonec končí v rukou francouzského diplomata. Sydney, Nigel a Stewie Harper vystopují kalich až do Akademie vaření v Paříži s pergamenem napsaným v berberštině a s proferovovými poznámkami. Zapíší se jako studenti a během dne se učí vařit a během noci prohledávají školu. Kromě nich tam také pátrá maskovaný lovec pokladů, který chce kalich také dostat. Je tedy jen na této trojici, aby splnili celoživotní sen profesora Chandlera.

22.díl - Vzpomínky na Montmartre - Memories of Montmartre

Kufr plný věcí, který patřil babičce Sydney, ji zavádí do minulosti. Sydney je mile překvapena, že její babička jednou zpívala v pařížském Moulin Rouge. Byla falešně obviněna, že ukradla medajlónek, který ji ve skutečnosti dal její milenec. Isabelle tak všechno ztrácí. Její milenec Philip Ashcroft, u kterého se věří, že je anglickým tajným agentem, propašoval diadém, Srdce Evropy, pryč z Ruska, ale v Paříži byl zavražděn ještě než ho stihl doručit. Nikdy nebyl nalezen. Sydney tak musí najít medajlónek a očistit jméno Isabelle. Hledání tak odkrývá vodítka k mezinárodním intrikám, které se mění v nebezpečný lov po památce
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Papoušek Papoušek | Web | 2. března 2008 v 10:28 | Reagovat

Ahoj koukni se na můj blog (www.blog-zabavy.blog.cz) sou tam bleskovky tak se přihlaš.Prosim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama