Pláčeš?.. I v slzách je síla....Tak jdi a bojuj!!!

Síť a sloupky

2. září 2007 v 11:26 | Janča
2.1.1 Síť je umístěna svisle nad střední čarou (prav. 1.3.3) a její horní okraj je ve výšce 2,43 m pro muže a 2,24 m pro ženy.
2.1.2 Výška se měří ve středu hřiště (prav. 1.1; prav. 1.3.2). Výška sítě (nad oběma postranními čarami) musí být přesně stejná (prav. 2.1.1) a nesmí převýšit stanovenou výšku o více než 2 cm.
Síť je 1,00 m široká a 9,50 až 10,00 m dlouhá (s postranními páskami vzdálenými 25 až 50 cm od každého okraje sítě), zhotovena z černých čtvercových ok o straně 10 cm (obr. č. 3). Na jejím horním okraji je umístěna vodorovná páska, široká 7 cm, zhotovená ze zdvojeného bílého plátna a přišitá po celé své délce. Každý konec této pásky má otvor, jímž prochází provaz upevňující pásku ke sloupkům tak, aby byl její horní okraj napnutý. K upevnění sítě ke sloupkům a k udržení jejího horního okraje napnutého je uvnitř pásky vedeno pružné lanko. Na spodním okraji sítě je umístěna další vodorovná páska široká 5 cm, podobná pásce na horním okraji, skrze níž je provlečen provaz. Tento provaz upevňuje síť ke sloupkům a udržuje tak spodní okraj sítě napnutý.
Dvě bílé pásky jsou upevněny svisle k síti a umístěny přímo nad každou postranní čarou (prav. 1.3.2; obr. č. 3). Jsou 5 cm široké a 1 m dlouhé a jsou považovány za součást sítě.
Anténka je ohebná tyčka dlouhá 1,80 m, o průměru 10 mm, zhotovená ze sklolaminátu nebo podobného materiálu. Anténka je upevněná na vnějším okraji každé postranní pásky (prav. 2.3) . Anténky jsou umístěny na opačných stranách sítě (obr. č. 3). Vrchních 80 cm každé anténky převyšuje síť a je označeno 10 cm širokými pruhy kontrastních barev, přednostně červené a bílé. Anténky jsou považovány za součást sítě a ohraničují bočně prostor přeletu (prav. 11.1.1; obr. č. 3).
2.5.1 Sloupky, na kterých je síť připevněna, jsou umístěny ve vzdálenosti 0,5 - 1,0 m na vnější straně od postranních čar. Jsou vysoké 2,55 m a nastavitelné (obr. č. 3). Ve všech světových a oficiálních soutěžích FIVB jsou sloupky upevňující síť umístěny ve vzdálenosti 1 m od postranních čar.
2.5.2 Sloupky jsou zaoblené a hladké, zapuštěné do země bez upevňovacích lan. Na sloupcích nesmí být žádná nebezpečná nebo překážející zařízení.
Veškeré doplňkové vybavení je určováno směrnicemi FIVB.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama