Pláčeš?.. I v slzách je síla....Tak jdi a bojuj!!!

Střídání hráčů

2. září 2007 v 11:31 | Janča
Střídání je činnost, při níž hráč, po zaznamenání zapisovatelem, vstoupí do hřiště a zaujme postavení jiného hráče, který musí hřiště opustit (vyjma libera, prav. 20.3.2). Střídání musí povolit rozhodčí prav. 16.5).
8.1.1 Družstvo může v jednom setu uskutečnit maximálně šest střídání. Najednou je možno střídat jednoho nebo více hráčů.
8.1.2 Hráč základní sestavy může opustit hru, ale pouze jedenkrát za set, a vstoupit zpět do hry, ale jenom jedenkrát za set, a to na své původní místo v základní sestavě (prav. 7.3.1).
8.1.3 Střídající hráč může vstoupit do hry na místo hráče základní sestavy (prav. 7.3.1), ale pouze jedenkrát za set, a může být nahrazen zpět pouze hráčem, kterého střídal.
Zraněný hráč (vyjma libera, prav. 20.3.3), který nemůže pokračovat ve hře, musí být vystřídán řádně (prav. 8.1). Pokud to není možné, je družstvo oprávněno použít "výjimečného" střídání nad omezení pravidlem 8.1. Výjimečné střídání znamená, že kterýkoliv hráč, který není v okamžiku zranění na hřišti, vyjma libera nebo hráče, který je jím nahrazen, může být střídán do hry místo zraněného hráče. Vystřídanému zraněnému hráči není povoleno se vrátit do utkání. Výjimečné střídání nemůže být v žádném případě počítáno jako řádné střídání.
"Vyloučený" nebo "diskvalifikovaný" hráč (prav. 22.3.2; prav. 22.3.3) musí být vystřídán jen řádným střídáním (prav. 8.1). Pokud to není možné, je jeho družstvo prohlášeno za "neúplné" (prav. 6.4.3; prav. 7.3.1).
8.4.1 Střídání je neoprávněné, pokud překročí omezení určená pravidlem 8.1 (vyjma situace dle pravidla 8.2).
8.4.2 Pokud se družstvo dopustilo neoprávněného střídání a hra byla zahájena (prav. 9.1), postupuje se následujícím způsobem:
8.4.2.1 družstvo je potrestáno ztrátou rozehry (prav. 6.1.3);
8.4.2.2 střídání je opraveno;
8.4.2.3 body, získané chybujícím družstvem od okamžiku chybného střídání, jsou zrušeny. Body soupeře zůstávají v platnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama