Pláčeš?.. I v slzách je síla....Tak jdi a bojuj!!!

Deprese a stres

10. října 2007 v 16:06 | Janča
O tomto tématu jsem začala přemýšlet,když mi kamarádka řekla,že jsem ze všeho přehnaně vystresovaná a nervózní.Proto beru v úvahu i to,že je jí skoro stejně jako mě a vždy se mi snažila pomoct a říkala mi pravdu o tom,co si myslí.
Tak mě napadá,jak je možné nebýt v patnácti nervózní.Chodím přece do školy,kde se stres a nervozita například při zkoušení nebo psaní testu hromadí.Určitě všichni,kteří čtete tento článek, víte,že pokud se danou látku nenaučíte a má se z ní zkoušet,zavládne nervozita..Co když právě já budu vyzkoušena??Vždyť já to vůbec neumím....A co když se učím a myslím si,že jsem připravena dobře,ale přesto jsem zapomněla půlku věcí?
Občas se mi zdá, že kdyby chtěl být člověk ve 100% klidu, musel by uniknout všem těm informacím z okolního světa. Když jste v klidu, tak se to bez cizího zásahu většinou nemění. Ale jak se říká, vyjímka potvrzuje pravidlo. Těžko říct proč je člověk někdy klidný, jindy je zas podrážděný nebo milý a za pár minut se cítí jako časovaná bomba, která co nevidět vybouchne.
Určitě to má jednoduché vysvětlení..Jen je momentálně složité na nějaké přijít..
Stres se dělí na dvě skupiny. Tím prvním druhem je tzv. distres (situace, jimž se nelze přizpůsobit a které vyvolávají negativní emoce) a druhý druh stresu se nazývá eustres (situace sice zatěžující, nicméně příjemné - svatba nebo narození dítěte. Distresy jsou zejména situace, které vyvolávají strach, hněv, smutek apod. Situace vyvolávající stres se nazývají stresory a tvoří je tyto skupiny:
- vnější stresory (hluk, situace nebezpeči)
- překážky v uspokojení primárních potřeb (spánku, jídla, odpočinku)
- zátěže při výkonu (časová tíseň a nadměrné požadavky, ale i nízké požadavky spojené s monotónní prací)
- sociální stresory (mezilidské konflikty a problémy)
-konflikty (nejistota v pokusech o zvládnutí úkolů)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leni-ska Leni-ska | Web | 10. října 2007 v 16:10 | Reagovat

Ahujky jesi chceš a maš nakeho mazlíka tak se mužeš přihlasit do SONMazlík tak papiky (pozor at se nelekneš nšeho blogu terve začíname xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama