Pláčeš?.. I v slzách je síla....Tak jdi a bojuj!!!

Vzpomínka... - příběh

1. března 2008 v 14:23 | Janča
Poprvé za tu dobu vzhlédla od papíru a podívala se vpravo.Už jí nezbývalo mnoho času.Za chvíli svíce dohoří a ona na svou práci neuvidí.Avšak musí to ještě dnes dodělat.Jenže ona není zdaleka hotova a svíce pomalu dohořívá.
Dobře,dobře,znovu se zamyslela.Ruka se rozepsala po papíře,po chvíli většinu toho,co napsala zase smazala.Začala být nervózní.Přestala se soustředit.Rychle něco napsala.Nestačila si to zkontrolovat a po pokoji se rozhostila tma.Věděla,že to není "ono".Věděla,že je to špatně.Ale copak na tom záléží....?Nebylo tam to,co tam chtěla mít.Nestihla napsat hlavní myšlenku.Nepochopí tak její čin.Ale vždyť na tom nezáleží.Přečte si to vůbec někdo?Najde to někdo?Třeba jo a třeba ne.Ale teď už na tom stejně nezáleží.Snad kdyby to někdo četl,pochopí,co se stalo.
Celou svou myslí se přenášela jinam.Tu tam byla nervozita,uspěchanost,lítost...Žádné vzpomínky,žádné myšlenky....Vlastně jedna.
Vytáhla zbraň.Najednou se jí v hlavě rozvířilo spoustu myšlenek.
Dětské pískoviště,ona mezi dětmi,ale žádné z nich si jí nevšímalo.Sama si uprostřed stavěla hrad.Snad proto,že její otec seděl na doživotí v cele,všechny lidi na sídlišti se jí vyhýbali a ukazovali si na ní prstem.
První třída,ona jediná seděla sama v poslední řadě.Žádné z dětí si s ní nechtělo hrát.Jen si na ní ukazovaly prstem a šuškaly si o ní.
Devátá třída.Nikdo jí nepozval ani na rozlučku.Nikdo se s ní nerozloučil.Zvykla si za ty léta,že se jí vyhybali.
27.8.2002 pohřeb její matky.Sebevražda.Prášky proti bolesti a alkohol.Hned po tom odvoz do dětského domova.
Maturita.Zvěsti o jejích rodičích a jejím nynějším domově se rozletěly rychle.Pořád sama.Maturitní zkoušku jste složila úspěšně.K čemu jí to bylo.Když neměla nikoho s kým by to oslavila.
Krátce potom odchod z domova.
Teď tu je v jednom malém pokoji.Ví,co na to řeknou."No jo chudák holka,vždyť to měla v rodině.Máma pod kytkama-sebevražda a táta v lapáku.Zpackanej život."
Zavřela oči.Viděla svoje rodiče.Vypadali šťastně.Znala to ze starých fotek.Jeden obrázek střídal druhý.
Mačká spoušť....Výstřel.Nastane hrobové ticho...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama