Pláčeš?.. I v slzách je síla....Tak jdi a bojuj!!!

Červenec 2008

Proč nás vzdálenost dělí?

25. července 2008 v 11:45 | Janča
Proč nás vzdálenosti dělí?
Proč nás vzdálenosti dělí?
proč srdce jsme na dlaních měli
a druhému ho z lásky dali
a života se pro něj vzdali?
Je to kvůli tomu citu
co vraždí srdce bez soucitu
a pak ho zase klidně vzkřísí
když se dva životy smísí
A tak říkám jen dvě slova,
dokola a stále znova
o tom že tě miluju
a že tu nejsi lituju
Já se bojím rozednění
až se naše láska změní,
až se rozejdeme zas
a jen bolest zbude v nás,
ale to se nestane
naše láska zůstane
stále krásná, něžná, svěží
ať rok za rokem dál běží!!!!

Průkopnice Anna Lauermannová

25. července 2008 v 11:34 | Janča

Průkopnice Anna Lauermannová: Povolte rozvody!

Ženy se musí samy prát o vzdělání a lepší postavení, hlásala Anna.
Pondělí 20.8. 2007, 10:00
Prostorná a útulná, starosvětsky zařízená jídelna. Ve vázách s řeckým vzorem vadnou kytky a ve vzduchu se mísí vůně čaje s cigaretovým kouřem, který se v modrých kroužcích vznáší pokojem. V čele dlouhého stolu pokrytého vyšívaným ubrusem trůní v rozložitém křesle tělnatá žena oblečená v pestrém županu.
/* <![CDATA[ */ im.position('seznam.pack.rectangle','/super_clanek'); /* ]]> */
Na nose skřipec, hlavu opatřenou obkladem a při ruce plechovou krabici s tabákem, z něhož si zručně balí jednu cigaretu za druhou. Popotahuje z ní a občas se zasměje smíchem, který zní, jako by se zachechtal muž. S laskavým pohledem opepřeným trochou ironie přitom pečlivě poslouchá a každou chvíli s humorem a pohotovostí usměrňuje hlučnou debatu své "literární bandy".
Tak Anna Lauermannová-Mikschová, temperamentní, vtipná a duchaplná žena, přezdívala pravidelným návštěvníkům nedělních dýchánků ve svém bytě na pražském Jungmannově náměstí nebo ve vile v Liboci. "Literární bandou", "zlomyslnými neřády" či "literární holotou" myslela české spisovatele, básníky a intelektuály, které známe jako důstojné pány strašící ve snech nejednoho vyděšeného maturanta. Vrchlický, Zeyer, Karásek ze Lvovic, Gabriela Preissová, bratři Čapkovi.
Ti a více než stovka dalších se od osmdesátých let devatenáctého století až na práh třicátých let století dvacátého živelně utkávali v diskusích o literatuře, kultuře i politice v nejslavnějším českém literárním salonu. Salonu paní Lauermannové.

"Můj manžel je blázen."

Narodila se jako Aninka Mikschová do rodiny známého pražského porodníka a do kolonky rok narození vyplňovala číslo 1852. Její matka si libovala v žárlivých výstupech a depresích, které později přerostly v duševní chorobu. Dcerou se příliš nezabývala. Otec se přátelil s českým politikem Františkem Ladislavem Riegrem, který usoudil, že divoká a hlučná Aninka by mohla vytrhnout ze stereotypu jeho přemoudřelou dceru Márinku.
Vznikla tak nerozlučná dvojice. Anna u Riegrů prakticky vyrůstala a také sledovala společenský cvrkot. Ve dvaadvaceti se vdala za Josefa Lauermanna, vnuka slavného obrozence Josefa Jungmanna. Povrchní a labilní manžel, kterého nikdy nemilovala, plně rozvinul kouzlo své osobnosti krátce po svatbě, kdy se z něho začal klubat psychopat se sklony k sadismu, který své ženě sprostě nadával a trýznil ji hysterickými scénami.
"Někdy si vášnivě přeji, abych měla smrtící zrak, otravující pohledem," vyjádřila později v románu Prapodivná historie city ke svému muži. Kdyby však s Josefem žili jako dvě hrdličky, možná by česká kultura zůstala ochuzena o její slavný literární salon. Když totiž Rieger viděl její neštěstí, nabídl jí, aby místo něho vedla pravidelná společenská setkání umělců a literátů.
Vzdělaná a laskavá Anna se pro takovou roli skvěle hodila. Mezi lidmi se cítila jako ryba ve vodě a s nenuceností a grácií dokázala nastartovat motor skomírající debaty, nenásilně ji nasměrovat na jinou kolej či zbrousit hrany ostřejších střetů.

Bábuščina banda

Salony byly v devatenáctém století oblíbenou společenskou zábavou. Stálá skupina vzdělanců se vždy v pravidelný den dostavila do parádního pokoje hostitelky, "múzy" salonu, a probírala, co nového v kultuře.
Spisovatelé četli svá díla, někdy se hrálo divadlo nebo poslouchala hudba. Šlo o mírovou neutrální půdu, kam si přišli přátelsky poklábosit lidé, kteří by se buď nikdy nepotkali, nebo vedli na veřejnosti krvavé slovní bitvy. Taková setkání pořádala dříve třeba i Božena Němcová, Annina "banda" byla však nejproslulejší.
Setkání byla inspirována francouzskými šlechtickými a měšťanskými salony, které pod taktovkou rázných dam zákulisními manévry ovlivňovaly dokonce i obsazení křesel v politice. U Bábušky, jak se Anně po válce přezdívalo, však hrála prim literatura a vtip. Nad čajem a sušenkami se tu scházelo někdy deset, jindy až šedesát návštěvníků, které obsluhovaly tři služebné.

"Vrchlický vraždí vosy."

Zatímco "čajové konvičky" (slovo salon se jí pro svou vznešenost příčilo) jen kvetly, Annin osobní život skomíral. Lauermannovi nepomohl ani pobyt v blázinci, proto se rozhodla prchnout před ním na nějakou dobu i s dcerou Olgou do zahraničí, kde si také léčila onemocnění plic.
Ještě před odjezdem požádala svého právníka Tomáše Černého, ať ji v její nepřítomnosti šíleného manžela zbaví. Advokát zabodoval, podařilo se mu přesvědčit Annina muže k rozchodu, což byla věc na tehdejší dobu nevídaná, a dokonce ho odstranil z jejího domu.
"Chvála Bohu, že je to u nás hanbou, když některá jde od muže," pohoršoval se prý jistý lékař a pražská společnost vehementně přikyvovala. Nicméně nezdolná žena však chytila druhý dech a pustila se na spisovatelskou dráhu.
Pod pseudonymem Felix Téver psala romanticky laděné romány a povídky o ženách, které ničí despotický muž. S osobitou sebeironií o své tvorbě prohlašovala: "Jsem romantička - vždyť romantikové se rodí, jako se rodí krysy."
Tragická zkušenost z manželství jí přivodila odpor k tělesnosti. Pokud objevila v některém díle stopu smyslnosti, hned si to autor odnesl. Karla Matěje Čapka-Choda, jenž psal naturalistické prózy, označila za "staré čuně", a dokonce i katolický spisovatel Jaroslav Durych si od Anny vykoledoval nálepku "svatý sviňáček".

Pod nos jí zpočátku nešel ani Jaroslav Vrchlický. Když ho potkala poprvé, zapsala si: "Bože, ten Vrchlický mě zklamal... Je ošklivý, ale ne interesantně ošklivý, má takové ucourané vousy a zabíjel vosy ubrouskem a vždy se zasmál, když zase jednu trefil." Platonicky se pak sblížila s Juliem Zeyerem a později s básníkem Otokarem Theerem, o osmadvacet let mladším než ona.

"Žena nesmí jen stát u plotny."

Už ve čtrnácti letech založily s Márinkou dívčí spolek Děvín, jemuž s pýchou jakožto Vlasta a Šárka předsedaly. Anna patřila k novému pokolení českých feministek a tvrdě se stavěla za zákon umožňující rozvody.

Nerozlučitelné manželství považovala za peklo, nevztekala se však zaslepeně jen na zločinné mužské pokolení. Vinu kladla i ovčí povaze některých žen. Za to, že byly přikované jen k plotně bez nároku na emancipaci, vzdělání a uplatnění, podle ní mohla i "zatemnělost průměrných, zotročených ženských mozečků".
Bábuška aneb paní Felicinka, jak ji také přátelé oslovovali, zemřela v roce 1932 s osmi křížky na zádech. Karel Čapek ji poté v nekrologu nazval městskou obdobou babičky Boženy Němcové a svůj text ukončil slovy "Šťastná to žena".

(Soňa Benediktová, Cosmopolitan)

Sissi a její recepty

25. července 2008 v 11:30 | Janča
Recepty
Celý život císařovna pracovala na svém opěvovaném zevnějšku. Používala z přírodních látek vyrobené masky, krémy a vůně. Samozřejmě za jejích časů ještě nebyla známa kosmetická chemie a bylo naprosto samozřejmé připravovat si kosmetiku pro tělo a tvář podomácku. Suroviny pro péči o pokožku se přinášely z kuchyně: vejce, mléko, med, tvaroh, sádlo, máslo, k tomu ovoce ovocné a zeleninové šťávy. Ve výběru vůně dávala Sissi přednost levanduli a fialce, případně velmi jednoduché kolínské vodě. Všechny výrobky, které neobsahují olej nebo alkohol jsou určeny k rychlé spotřebě!
PÉČE O PLEŤ
K výrobě některých přípravků je potřeba růžová (z květů pomerančovníku) voda -
Potřebujeme: 100g čerstvých růžových lístků, 1/4 litru destilované vody
Příprava: Destilovanou vodu zahřejeme a přelijeme jí růžové lístky. Zakryjeme a necháme stát na teplém místě nelméně 3 dny. Poté prolijeme filtrem a růžové lístky dobře vymačkáme. Výtažkem naplníme flakón a uchováváme v chladu. Stejným postupem vyrobíme i vodu z květů pomerančovníku.
Citrónová voda
30 ml čerstvé šťávy vymačkané z citrónů, 50 ml vody z květů pomerančovníku, 100ml destilované vody
Příprava: Všechny složky promísíme. Slijeme do láhve a důkladně protřeseme. Díky obsahu kyseliny a typické vůni citronová voda oživuje a pozvolna obnovuje ochrannou vrstvu narušené pokožky.
Medové mýdlo a la Sissi
120g žlutého včelího vosku, 60g bílého dětského mýdla, 20g sladkého mandlového oleje, 50g růžové vody, 1polévková lžíce včelího medu
Příprava: Vosk a jemně nastrouhané mýdlo spojíme v horké vodní lázni. Vmícháme mandlový olej a zahřátou růžovou vodu. Směs odstavíme z ohně a ješťě než vychladne vmícháme včelí med. Zformujeme do větších kuliček.
Sissino pleťové mléko
5g želatiny, 10g glycerinu, 60 ml destilované vody, několik kapek růžového oleje
Příprava: Všechny příměsi spojíme v teplé vodní lázni a necháme vychladnout. Sissi toto mléko velmi ráda používala pro čištění pleti na obličeji a dekoltu.
Masky a obklady: Důležité je, aby masky i obklady byly vždy aplikovány na důkladně vyčištěnou pleť. Mají yůstat na pokožce nejméně 20 minut, aby mohly být účinné látky dobře vstřebány.
Jahodová maska
čerstvé jahody, 1 čajovou lžičku medu, 2 čajové lžičky tvarohu
Příprava: Jahody jemně rozdrtíme a přidame med a tvaroh, aby maska dobře držela na obličeji.
Maska z ovesných vloček a mléka
1/2 šálku ovesných vloček, 1/2 šálku mléka, 2 polévkové lžíce růžové vody
Příprava: Ovesné vločky a mléko svaříme v hustou kaši. Necháme trochu vychladnout a potom vmícháme růžovou vodu. Teplou masku nanášíme na obličej, krk a dekolt. Účinek: vyhlazuje, vypíná( speciálně pro starší pleť).
Žloutková maska
1 žloutek, 1 čajová lžička včelího vosku, 5 ml olivového oleje ( případně avokádový nebo sojový)
Př.:Všechny přísady smícháme a štětcem naneseme na obličej a krk. Maska se výborně hodí pro jemnou, citlivou pleť, je výživná a vyhlazuje.
Okurkový obklad
1/2 salátové okurky, 1 polévková lžíce včelího medu
Př.: Nastrouhanou a dobře odkapanou okurku smícháme s medem a vzniklou pastou potřeme obličej, krk a dekolt. Osvěžuje zvláště po prohýřené noci.
PÉČE O TĚLO
Sissi po koupeli ráda používala"
Heřmánkový a růžový lotion
20 g heřmánkových květů, 200 ml vody, 30 ml růžové vody, 20 ml citronové šťávy
Př.: Květy heřmánku vaříme 3 minuty ve vodě a zakrytý čaj necháme vychladnout. Potom procedíme jemným sítkem a rostlinné zbytky vymačkáme. Čistý čaj promýcháme s růžovou vodou a citronovou šťávou. Vzniklý roztok vlijeme do lahvičky. Oživuje a zklidŇuje kůži, omezuje pleťové nečistoty, činí kůži sametově hebkou.
Levandulový osvěžující olej
30 g levandulových květů, 10 g květů třezalky, 20 g chrpy, 200 ml sojového oleje, 1/4 l bílého vína ( lze zaměnit za 1/4 l destilované vody)
Př.: Levandule a chrpy jemně rozetřeme, smícháme a rozložíme na dno sklenice. Sojový olej promícháme s bílým vínem nebo destilovanou vodou a zalijeme rostlinnou směs. Necháme několik dní odstát. Za stálého míchání zahřejeme v horké vodní lázni a přecedíme. Výtažek uchováváme v lahvičkách.
HYGIENA ÚST
Citronový prášek na zuby
10 g mořské soli, 50 g kaolinu, 15 g mléčného cukru, 15 g lékařského mýdlového prášku, 10 g čerstvé citronové šťávy, 5 g zažívací sody
Př.: Všechny přísady smícháme. Takto vzniklý zubní prášek nasypeme na navlhčený kartáček a čistíme zuby směrem od dásní dolů. Působí dezinfekčně, posiluje a lehce vyběluje.
Ibiškový ústní tonik
10 g ibiškového kořene, 10 g anýzových semínek, 10 g feniklových semínek, 150 g čistého líhu (50%)
Př.: Bylinky rozdrtíme a smícháme. Nasypeme do sklenice a přelijeme líhem. Uzavřeme a necháme 10 dní odstát. Potom propasírujeme sítkem nebo filtračním papírem. Vzniklý ibiškový tonik se po kapkách přidává do vody na každodenní vyplachování úst. Pomáhá při zánětu dásní a lehké parodontóze. Osvěžuje dech.
KRÉMY
Krém z růžových květů pro mladou pleť
5g včelího vosku, 5g kakaového másla, 6g stearinové kyseliny, 3g magneziového stearanu, 15ml sojového oleje, 15ml mandlového oleje, 30ml růžové vody
Př.:Včelí vosk, kakaové máslo, stearanovou kyselinu, sojový a mandlový olej zahřejeme ve vodní lázni. Vmícháme magneziový stearan. Růžovou vodu zahřejeme asi na 60 stupňů a přidáme ji k ostatním přísadám. Všechno ještě důkladně promixujeme. Vznikne mléčná tekutina, která po vychlazení ztuhne. Krém mícháme do úplného vychladnutí a naplníme do dózy.
Zlatý krém
10g mandlového oleje, 12g kakaového másla, 12g včelího vosku, 10ml růžové vody
Př.: Včelí vosk a kakaobé máslo v horkém mandlovém oleji a mícháme tak dlouho, až směs ztuhne. Za stálého míchání postupně přidáváme růžovou vodu. Nakonec krém mícháme tak dlouho, dokud nevychladne. Naplníme do dózy.
VONNÉ ESENCE
Fialková vonná voda
100g čerstvých fialkových květů, 80ml lihu(50%), 100ml destilované vody
Př.: Fialkové kvítky poskládáme do sklenice a zalijeme lihem. Necháme asi týden odstát na temném místě. Přefiltrujeme a zalijeme destilovanou vodou. Před upotřebením dobře protřeseme. Místo fialek lze použít i levanduli.
Skořicový parfém
4 kousky skořice, 150 ml růžové vody, 60 ml vody z pomerančovníku, 100 ml lihu(90%)
Př.: Kousky skořice vložíme do flákónu a přelijeme lihem. Uzavřeme a necháme asi 3 týdny odstát na temném místě. Poté skořici vyjmeme a přelijeme růžovou vodou a vodou z pomeranččových květů.
Vanilkový parfém
2 tyčinky vanilky, 80ml lihu(50%), 1/4 l destilované vody
Př.: Tyčinky vanilky zalijeme lihem a necháme tři dny odstát v uzavřené sklenici. Poté vytáhneme vanilku a výtažek doplníme destilovanou vodou.
KOUPELE
Koupel z olivového oleje
3 litry olivového oleje, 2 šálky medu
Olivový olej a med zahřejeme v hrnci a vlijeme do vody napuštěné do vany. Tato koupel je určena hlavně pro suchou pleť.
Bylinková koupel
po 10 gramech lipového květu, heřmánku, máty peprné, rozmarýnu, fenyklu, lučních květů, levandule, šalvěje
Byliny zalijeme horkou vodou, zakryjeme a necháme hodinu odstát. Potom přefiltrujeme a tekutinu nalijeme do koupele. Koupel oživuje, podporuje prokrvování a čistí póry.
Mléčná koupel
1 a 1/2 litru mléka(případně více), 1 a 1/2 šálku medu, 5ml citronového oleje
Mléko, med a citronový olej smícháme a přidáme do natáčené koupelové vody. Po mléce a medu je kůže jemná jako mají miminka. Citron oživuje, osvěžuje a přidává příjemnou vůni.

Útěk od reality...

23. července 2008 v 13:16 | Janča

Miluju Tě! Tak proč to nechápeš?:'(

23. července 2008 v 12:41 | Janča |  Moje kecy
Já Tě miluju!! POchop to konečně!! MILUJU TĚ!!!! Tak proč to nechápeš?? Nechceš?? Ale proč? Já už to nechápu víc jak ty! Všechny slzy mě pálí, ničí moji sebedůvěru.. Tak mě tolik netrap! Bolí to.. všechno, co se točí kolem Tebe, mě bolí.. všechny vzpomínky, každé písmenko, které Ti dokážu napsat.. Prostě bolí, chápeš? POkud zapomeneš Ty na mě, bude to bolet...ale tato bolest mi pomůže zapomenout na Tebe!! prostě k tomu budu nucena! Tak proč nechceš udělat ten první krok a nechceš zapomenout?? proč mi pořád všechno připomínáš? proč mě připomínáš to, co jsme spolu prožili!! Proč jednoduše nezapomeneš?!? Bylo by to jednodušší! Tak proč mě chceš utrápit?? Líbí se Ti snad, že trpím? Víš vůbec, co znamená milovat? Vlastně bych se ani nediwila, kdybys tomu slovu nerozuměl! Víš, jak moc bych chtěla, aby v každé slzy bylo kousek zapomnění na Tebe? Víš,jak bych na Tebe rychle zapomněla? Už dávno jsem pochopila, že láska víc bolí toho, kdo víc miluje! Měl jsi mě vůbec někdy rád?? Aspoň trochu? Nerozumím Ti!! Nedokážu přečíst tvoje myšlenky.. Je to snad tím, že mě nechceš pustit tam, kde bych je mohla přečíst?? Pořád na Tebe myslím, vidím Tě všude! Nepřestanu věřit v to, že mě někdy budeš milovat.. Ale jenom do té doby, dokud budu moct dýchat.. do té doby,co budu mít kyslík... Ty jsi člověk, který je schopen mi ten kyslím dát! Tak proč to nechceš udělat?? chceš mě zabít?? CHceš mě utrápit?? Už teď Ti to jde úplně úžasně! Ale i přes to tě miluju.. 4ewer!
Pokr(12.8.2008)
Děkuju za to, že jsi mi dal normální důvod k tomu,abych dokázala zapomenout.. děkuju ti za to, že jsi mi vzal moje srdce a už ho nevrátil.. Ta bolest podle tebe asi stála zato, že?? prostě já zapomněla a nelituju toho.. vždyť proč bych taky měla.. všecko sem pochopila strašně mooooc pozdě.. ale pochopila!! konečně... I HATE YOU!!!!!

Hřbitov - obrázky

17. července 2008 v 21:42 | Janča

Rozhovor s žiletkou

17. července 2008 v 21:33 | Janča
,,Jsi srab. Tak to udělej..Dělej! Uteč jako malý dítě."
,,Chtěla bych, moc bych chtěla. Jenže mamka na mě tolik visí. A kolik lidí bych zklamala."
,,Jo to jo. Ty dobrá duše. Jen by se jim ulevilo. Seš jen Nic nanicovaté nic"
,,Nenávidím život. Proč? Proč je upřímnost tak špatná věc? Proč je život tak složitý?"
,,Jo vracíš se. Ta samtoářská kuřačka co zvládla šáhnout jen po žiletce. Seš chudák"
,,Už i ty mě nenávidíš. Máš pravdu. Jsem slaboch. Jinak bych už dávno ležela na pravém hřbitově."
,,Vidíš. Jenom utíkáš za smrtí. Jsi nula."
,,Děkuju není nad to mít v tobě oporu."
,,Zase brečíš. Podřež si žíly. Jen si stěžuješ. Už jsme to jendou zvládli a zvládnem to zas."
,,Už nemám sílu. Jsem níž a níž. Chci se utopit."
,,A co přátelé? Hm?"
,,Jen jim ubližuju nebo je urážim. Tak co. Bylo by jim beze mě líp. Nebo je kazim."
,,Jen se lituješ. Jediný co zvládneš. Zatni zuby a jdi."
,,Je hezké tohle říkat.Jenže kde vzít tu sílu?"
,,Jseš bačkora. Malá ušlápnutá bačkora. Zab se. O jednoho sraba míň"
,,Jsi hnusná!"
,,Já jsem ty."
,,Nenávidím nás."
,,Skvělá poznámka po tolika letech nenávidění sebe sama."
,,Jdu spát. Třeba se ráno rpobudím a zjistím že nejsem mezi živými."
,,Že bys jednou měla konečně tolik štěstí? Nebo spíš ldii kolem tebe?"
,,Jsi zlá. tak zlá a hnusná.Nenávidím tě."
,,Od eávisti je krůček k lásce."
,,A ještě menší kousek ke smrti."

Diplomek za spřátelení:-)

13. července 2008 v 19:23 | Janča

Co si myslíte o sebepoškozování?

13. července 2008 v 17:41 | Janča
Tak co si myslíte o sebepoškozování?? Vaše názory mě zajímají.. Tak pište,pište:)

Botičky - EMO

13. července 2008 v 12:52 | Janča

Beznaděj...

13. července 2008 v 12:46 | Janča
Venku prší malé kapky noční kabát svlékají
Zpod očí se derou slzy ke rtum lehce stíkají
nebe temné mraky černé venku smutná bouře je
neříkej mi lásko že už není naděje.
NADĚJE UMÍRÁ POSLEDNÍ........ALE PŘECI JENDOU ZEMŘE!
Beznaděj že nikdy nenajdeš ty oči, co tě ve snu budí, nedají ti spát.
Beznaděj že nikdy nenajdeš ty rty, co ve snu tě líbají, a dokáží se krásně smát.
Beznaděj že nikdy nenajdeš ten hlas, co ve snu šeptá ti, jak moc má tě rád.

Cry...

13. července 2008 v 12:42 | Janča
Cry....(myslím, že každý dobře zná)
bolest a bezmoc....nekonečný pláč....(hmm bezmoc...přesně tak se cítím...)
váha slov nikdy nepřeváží činy( a to co jsi udělal ty nikdy nezapomenu)
nikdo nesetře slzy líp , než ten kdo je způsobil (hmm tak to bys asi utíral až do smtri)
už ani můj Anděl strážný newí co dál.......

Parte lásky:(

13. července 2008 v 12:40 | Janča

Chci Tě strašně moc!:(

13. července 2008 v 12:38 | Janča
Když padá jasná hvězda z nebe,
v tu chvíly začne vládnout noc.
Přeji se tě mít vedle sebe,
toužím chci tě strašně moc!

Nenávidím Tě!

13. července 2008 v 12:35 | Janča
Nenávidím Tě,
protože mi na Tobě začalo záležet.
Nenávidím Tě,
protože si měl pravdu, že to zklamání bude bolet.
Nenávidím Tě,
protože si mě změnil.
Nenávidím Tě,
protože jsem ti dala kus sebe.
Nenávidím Tě,
protože mi Tě všechno připomíná.
Nenávidím Tě,
protože se v sobě nevyznám.
Nenávidím Tě,
protože na Tebe nedokážu zapomenout.
Nenávidím Tě,
protože miluji jen Tebe.
A nenávidím Tě za to ještě víc,
protože si to uvědomuji a nemůžu to změnit.
Miluji Tě,
protože mě dokážeš rozesmát.
Miluji Tě,
protože mi dáváš naději.
Miluji Tě,
protože s Tebou mám pocit, že žiju.
Miluji Tě,
protože mě za nic nesoudíš.
Miluji Tě,
protože se s Tebou cítím v bezpečí.
Miluji Tě,
protože Tě milovat chci.
Nenávidím Tě, ale i miluji
a to mě děsí

Nešťastná láska - básnička...

13. července 2008 v 12:21 | Janča
Nešťastná láska
Proč mě nemiluješ?
Zamilovala jsem se do tebe…
Snesla bych ti modré z nebe….
Copak to nechápeš?
Proč mi to děláš?
Proč mě tolik trápíš?
Mé srdce krvácí…
Jestlipak mě někdy utěšíš?
Celé noci pláču pro tebe..
Lásko,miluji jen tebe!

Smutné obrázky...

13. července 2008 v 12:17 | Janča
Takle taky laska končí..no prostě laska je nevyspitatelna a tady sou nějaké obrázky
Hold takové pocity mám čím dál víc horší:(

Sebepoškozování...- fotky

13. července 2008 v 12:10 | Janča

Nenávidím se...

13. července 2008 v 11:43 | Janča
Nenávidím se...
... za to, že sedím a pláču, ačkoli bych neměla.
... za to, že nedokážu skončit se životem, ačkoli v ruce držím žiletku.
... za to, že nedokážu bojovat o lásku, ačkoli jsem v ruce měla meč.
... za to, že se kolem mě rozprostírá temnota a strach, ačkoli jsem měla lampu, abych je odehnala.
... za to, že se neumím radovat z maličkostí, ačkoli právě ty tvoří radost.
... za to že ve snech pláču, ačkoli bych se měla smát.
... za to, že pohádka skončila, ačkoli měla být nekonečná.
... za to, že dělám všechno špatně, ačkoli bych chtěla, aby to bylo jinak.
... za to, že neumím dát svou lásku někomu, kdo by o ni stál, ačkoli jsem měla tu možnost.
... za to, že mám srdce rozbité na tisíce kousků, ačkoli Tys je mohl slepit........ A přesto jsi to neudělal.
--- poslední dobou se takto cítím čím dál víc..:( ---

Jdi za svým srdcem! - básnička

13. července 2008 v 11:40 | Janča

JDI ZA SVÝM SRDCEM

Jdi za svým srdcem,
jdi za tím co ti káže,
jdi za svým srdcem,
cestu ti ukáže.
Jdi za svým srdcem,
slyš jeho hlas,
jdi za svým srdcem
a me tu nech stát.
Miluji Tě
Miluji pohled tvých očí,
miluji úsměv tvých rtů,
miluji dotek tvé ruky,
pohlazení tvých vlasů.

Miluji tvůj smích,
miluji tvůj pláč,
snad není hřích,
věčně tě milovat.

Protože tyto verše říkají,
jak moc tě miluji.