Pláčeš?.. I v slzách je síla....Tak jdi a bojuj!!!

Bludy ze školních lavic...

18. srpna 2008 v 22:07 | Janča
Ne vše, co jsme se učili ve škole, musí být nutně pravda. často jsou to naopak pěkné hlouposti.
Mrkněte na to:
  1. V pohádce Šípková Růženka princ políbí spídí princeznu, ta se probudí, zahoří k němu láskou a vše skončí svatbou.Špatně: Podle originálního textu ze 14.století byla spící Růženka princem brutálně znásilněna! Pak otěhotněla a princ si jí musel vzít.
  2. Homér napsal Illias a Odyseu.Špatně: Vědci tvrdí,že není jasné, zda tenhle - podle učebnic nejstarší známý řecký epický básník - vůbec někdy žil. Už v antice o jeho existenci pochybovalli.
  3. Alexandr Dumas starší napsal Tři mušketýry.Špatně: Alexandr Dumas st. (1802-1870)je sice podepsán pod 600 romány, zaměstnával ale 70 dalších autorů.Tři mušketýry s největší pravděpodobností napsal jeho nejbližší spolupracovník Auguste Macquet (1813-1888).
  4. Mozartova křestní jména byla Wolfgang Amadeus.Špatně: Pokřtěný byl jmény Johannes Chrystosomus Wolfgangus Theopilius. Amadeus je latinský překlad jmna Theopilus.
  5. Žabího krále musí princezna políbit a on se změní v prince. Špatně:V původní verzi pohádky O žabím princi hodí princezna žabákem zlostí o stěnu, protože po ní chtěl, aby ho nachala spát ve své posteli.Když ale dopadl na zem, změnil se v prince.
Zdroj:http://mucinci.blog.cz/0706/bludy-ze-skolnich-lavic
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama