Pláčeš?.. I v slzách je síla....Tak jdi a bojuj!!!

Být vedle tebe a nesmět se tě dotýkat.. - povídka

29. srpna 2008 v 14:17 | Janča
V autobuse jsem si sedla na své obvyklé místo, vytáhla sešit biologie a chystala se naučit alespoň něco, když včera nebyla nálada ani čas. Bohužel, nebylo mi přáno ani dneska. To, že budu mít z testu za pět by nebylo v tuhle chvíli tak hrozné jako to, že si vedle mě sedl Aleš!!! No jo, jak by ne! Poslední místo bylo volné jen u mě. Srdce mi bušilo, pokoušeli se o mě mrákoty a já nevěděla, jak zakrýt rozpaky.
Vysvětlím vám proč!!

Aleš se mi líbil od osmé třídy, kdy jsem přestoupila na novou školu. Byl takový sladký, na první pohled působil pěkně křehce a zranitelně a přitom měl na osmáka docela dobře vypracované tělo. V osmý jsem po něm jen nesměle pokukovala, skoro jsme spolu nemluvili. Aleš byl díky své povaze mezi holkama sice oblíbený, ale jak to tak vypadalo, nestál o ně ani za mák!! Bavil se s klukama a s Idou. Ona totiž mezi kluky zapadala víc než mezi holky! Nemalovala se, chodila oblékaná spíš ve skejt stylu s kalhoty u kolen, poslouchala hip hop a záliby byli kromě rapu a kouření o přestávkách za školou také auta a motorky.
V devítce jsem se s ním začala bavit o něco více a také jsem se do něj o hodně víc zamilovala. Už nepůsobil tak zranitelně, byl sebejistější. Jak jsem se dozveděla od holek, o velkých letních prázninách měl svojí první holku, se kterou celé dva měsíce chodil a dokonce se s ní vyspal. Byla to sestřenice jedné ze spolužaček, takže nám to ochotně povyprávěla. Bylo mi Aleše líto, když nám Gábina řekla i důvod rozchodu. Její sestřenice ve svých čerstvých patnácti letech, po prvním sexuálním zážitku, nabyla většího sebevědomí a našla si dvacetiletého borce. Aleška odkopla. Přesto to Aleš nesl statečně. Nastal konec devítky a s ním rozlučák. Všichni jsme byli připitý, Aleš také.
Tenkrát jsem se osmělila, vzala si ho stranou a řekla mu, že jsem do něj od osmičky zamilovaná. Nečekala jsem na odpověď a dala mu pusu. Vyklubal se z toho můj první a nejkrásnější francouzák v životě. Od té doby nedokážu myslet na nikoho jiného, i když kluků, co by o mě měli zájem, není nejmíň! Aleš se mnou byl celý večer, krásně jsme si povídali, doprovodil mě domů, dal mi ještě jeden malý polibek přímo u domovních dveří a odešel. Byla jsem tenkrát šťastná, ale nevěděla, co mě čeká!
Další den moje ruka doslova přirostla k mobilu, jak toužebně jsem očekávala smsku od mé velké, první a navždycky největší lásky!!!
Nedočkala jsem se! Ani ten den, ani žádný jiný. V červenci, po dovolené v Řecku jsem prostě nevydržela a napsala mu stručnou textovku PAMATUJEŠ SI JEŠTĚ, CO SE O ROZLUČÁKU STALO??
Se zatajeným dechem, slzami na krajíčku a bušícím srdcem jsem otevírala smsku, jejíž dárce byl pro mě nejdůležitějším člověkem pro tu chvíli, kdyby to vyšlo tak i pro jakoukoliv jinou!
PROMIŇ, BYL JSEM OPILÝ!!! Přišlo mi tenkrát! Propukla jsem v hrozný pláč, probrečela celý zbytek prázdnin. Nic mě nebavilo, s nikým jsem nemluvila, skoro nejedla. Nejhorší prázdniny v mém životě!!!
Sejde z očí, sejde z mysli.. to je blboost!!! Proboha, jak tohle někdo mohl říct? Vždyť tak to vůbec není!! Aleše jsem od rozlučáku celé prázdniny neviděla. Vlastně jednou. Potkala jsem ho v obchodním domě, málem jsem omdlela, jen mě pozdravil a šel dál, utekla jsem na WC a brečela jako želva!
28.srpna jsem to zkusila naposledy OPRAVDU Z TOHO NIC NEBUDE? MT!!!!
Odpověď mi byla jasná, ale já jí věřit nechtěla, nechci a nikdy nebudu!!! NE, PROMIŇ!

Teď je říjen, je to všechno na mě ještě moc čerstvé! Vídám ho každé ráno na zastávce, občas i odpoledne. Sice chodí na jinou školu než já, přesto na něj nemohu zapomenout, stýská se mi a strašně si přeju zase spojit jeho rty s mými. Proplést naše jazyky a na chvilku vzplynout v jednu osobu. Tělem i duší!

Nejhorší způsob jak někoho propásnout je sedět vedle něho a vědět, že ho nemůžete mít!!
Sedíš vedle někoho tak strašně blízko a přitom jste si tak strašně daleko!!

Tak přesně tyhle dva citáty se mi vybavili. Utápěla jsem oči v krajině, v sešitě, ale přitom jsem stále myslela na tu hmatatelnou blízkost nás dvou. Holky a kluka. Holky, která se zamilovala do někoho, kdo o to nestojí.. Už je to tak! Milovat znamená trpět. Nemilovat smrt! Proto ho miluji, abych nezemřela, abych se jednoho krásného dne zamilovala do někoho, kdo o to bude stát!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama