Pláčeš?.. I v slzách je síla....Tak jdi a bojuj!!!

Říjen 2008

Dokážu se Ti zase podívat do očí?:-(

29. října 2008 v 9:21 | Janča |  Moje kecy
chjo... Můj život se stává čím dál víc domečkem z karet... Jednou jsem celkem vysoko, ale pák to něco pokazí a domek se zboří a všechno se musí stavit znovu,... s tím rozdílem, že už všechno nebude taková, jak to bývalo dřív.. chjo.. spoustu věcí se změnilo.. spoustu lidí se ukázalo ve svém pravém světle.. snad to bylo tím, že si mysleli, že je nikdo nevidí...Jenže vždy mluví činy za vše! chjo... do prčic už se vším.. Jsou věci, které zpět nikdy nevrátíme...nikdy! ale jsou lidi, kteří jsoupro nás na vždy v našich srdíčkách a je jedno, jestli se s nimi vidíme každý den nebo jednou za dlouhý čas! newím, snad to zrovna ty, o kterém to všechno je, nebudeš číst! ale snad mi jednou dokážeš odpustit, i když děláš, že všechno je moje věc a že ti to newadí! Prostě mě to mrzí, chápeš? Pokud neodpustíš, newím, jeslti se ti znovu dokážu kuknout do tvých oček..Prostě fakt to newím..a vlastně možná spíš newěřím! v toto... Já newěřím už ani v sama sebe..Jak pak můžu věřit jiným! Newíš? Lidé zapomenou, co jste jim dali... Lidé také zapomenou, co jte pro ně udělali.. Ale nikdy nezapomenou na to,jak se cítili ve vaší přítomnosti!! a to je pravda!! chjo..:-( mtmr, i když to tak teď možná nevypadá!:-( Snad to s odstupem času budeš vidět podobně!:-(


Proč miluješ bouřku?

28. října 2008 v 13:00 | Janča
Seděla jsem v okně a pozorovala bouřku...Miluju bouřky...nechápu proč před ní lidé utíkají a vyhýbají se kapkám deště.Ze zdola se ozýval řev.Jako vždy když přijede brácha
"Zase se hádají?" ozvalo se za mnou.
"Kdyby ne, myslela bych si že to není normální.Divím se, že brácha ještě neprásknul dveřma."Smutně se usmál
"Konečně jsi tu, Nicku"
"Promiň, ale pozorovat tě když sleduješ bouřku je fascinující.Proč vůbec tak moc miluješ bouřky?"
"Jak se vůbec můžeš ptát?Ta energie, světlo, zvuky, déšť..to všechno..A navíc bouřka je prý jako já"
"Jak to myslíš?"
"Bouřka přijde nenápadně ale během chvíle se změní v pravý peklo a rychle odejde.Rozplyne se.. a zbydou po ní jen škody.Prý stejně jako po mně.Ani si nevšimnete, že jsem ve vašem život�%9

Iluze..

28. října 2008 v 12:54 | Janča |  Úvahy
TA HOLKA VÍ, O ČEM MLUVÍ!

Nejvíc mě štve...že ....člověk se nezmění.....Ať už slíbí cokoli...poruší to a vezme nám naději.....to jediný co nám zbylo..po iluzích


Já jsem ztratila své poslední iluze..... o tom, že svět může být takový, jaký jsem si ho vysnila..takový jaký si ho utvořím....nejde to....protože se vždycky připleteme do života někomu jinému, který má úplně jiné představy o světě...Teď mě asi nechápete co? já sebe taky ne ale jedno vím..Nikdy nebudu pít tak,abych urazila a ublížila vlastnímu dítěti....a nikdy nebudu slibovat něco, o čem vím, že nikdy nemůžu slíbit.... protože už vím jak to bolí....Navíc,teď mi chce taťka zabít klea..ale nevím proč se řve na mě, když je bráchův...ono já jsem vůbec takovej hromosvod...netuším proč je na mě hnunej...a už vůbec nevím proč jsem slepě věřila, že lidé se můžou změnit,.... nikdo se nezmění...pořád to dřímá někde hluboko uvnitř a jen čeká na vhodnou příležitost vydrat se ven a zničit všechno...nikdo se nezmění

Zamyslete se:-( !

28. října 2008 v 12:51 | Janča
Přeji si, aby mě někdo miloval pro to, jaká jsem, ale nikdo takový neexistuje. Ne, že by mě nikdo nemiloval, ale nikdo neví, jaká jsem...

O zvěrstvech slyšíme z rádia, píší o nich noviny, vidíme je v televizi. Už při pouhém slově ZVĚRSTVO naskakuje člověku husí kůže. Neboť zvěrstvo je synonymem nejhoršího zla. Ale proč, když s těmito ohavnostmi nemají zvířata vůbec nic společného. Vymyslelo zvíře plynové komory nebo vyhlazování milionů židů? Upalovalo zvíře nějakého člověka za to, že je jiného vyznání? Ostřelovalo zvíře chodce v ulicích Sarajeva? Masakrovalo zvíře celé domorodé kmeny v Africe? Vykonávalo zvíře hromadné popravy žen, dětí a starců v Bosně? Vyhazuje zvíře do povětří autobusy a letadla s nevinnými cestujícími? Tak proč se tomu všemu proboha říká zvěrstvo? Snad člověčenstvo,ne?

1. Žádný muž či žena není hoden tvých slz a ten co je, tě nerozpláče.

2. Jen proto, že tě někdo nemiluje, tak jak bys ty chtěl, neznamená, že tě nemiluje jak nejvíc umí.

3. Opravdový přítel je ten, kdo ti nabídne ruku a dotkne se tvého srdce.

4. Nejhorši způsob, jak někoho propásnout, je sedět hned vedle něho a vědět, že ho nemůžeme mít.

5. Nikdy se nemrač i když jsi smutný, protože nikdy nevíš, kdo se může zamilovat do tvého úsměvu.

6. Světu jsi možná jen jednou osobou, ale jedné osobě můžeš být celým světem.

7. Neztrácej čas s mužem/ženou, co není ochotný ztrácet čas s tebou.

8. Možná Bůh chce, abychom poznali pár nesprávných lidí než potkáme toho pravého/tu pravou, abychom až je konečně potkáme, věděli, že máme být vděčni.

9. Neplač protože to skončilo, buď rád, že se to stalo.

10. Vždycky se najdou lidi, kteří ti ublíží, ale ty nesmíš přestat věřit.

Jen musíš být víc opatrný, komu uvěříš příště.

11. Staň se lepším člověkem, poznej sám sebe a buď si jistý, kým jsi, než zkusíš a poznáš někoho jiného a budeš očekávat, aby oni znali tebe.

12. Nepřežeň to se snahou, to nejlepši nás potkává, když to nejméně očekáváme.

Když miluješ málo, ublížíš tomu druhému. Když miluješ moc, ublížiš sobě.
Když milujete oba stejně a upřímě, je to moc dokonalé a krásné na to, aby to vydrželo...já říkám pořád...nemá to cenu

Nikdy jsem se nebála ničeho tak jako lidí!..ano..bojím se jich,protoiže jsem jeden z nich

Možná je slůvko, které dává šanci i beznaděj. Díky kterému se srdce rozhoří, ale i zchladne. V lásce by nemělo existovat, protože nikdo si nezaslouží taková muka, jako je nejistota.

Proč mi všichni říkají mlč, když si chci promluvit? Proč mi všichni říkají neplač, když se mi chce plakat? Proč mi všichni říkají miluj, když není nikdo, kdo by mě měl rád? Budou mi také všichni říkat: "DÝCHEJ", když budu umírat???

Láska je, když klukovi řekneš, že se ti líbí jeho tričko a on ho pak pořád nosí.

O lidech se říká že vybočují z řady, ale vybočují z řady, dokud jich není tolik, že vytvoří novou řadu.

Má-li problém řešení, nemá smysl dělat si starosti. Když řešení nemá, starosti nepomohou.......tím se řídím a řeknu vám,je mi fajn..

Redukce lidstva na vesnici se 100 obyvateli:D

28. října 2008 v 12:47 | Janča
Kdybychom redukovali celé lidstvo na jednu vesnici se 100 obyvateli, ale zachovali proporce všech současných národů, měla by tato vesnice následující složení:

57 Asiatů
21 Evropanů
14 Američanů (Severo- a Jiho-)
8 Afričanů
52 by bylo žen
48 by bylo mužů
70 ne-bílých
30 bílých
70 ne-/anti- Křesťanů
30 Křesťanů
89 heterosexuálů
11 homosexuálů
6 osob by vlastnilo 59% celosvětového bohatství a všech 6 by pocházelo z USA
80 by trpělo nedostatečnými podmínkami pro bydlení
70 by bylo analfabetů
50 by bylo podvyživených
1 by umíral
2 by se rodili
1 by měl počítač
1 (jen jeden) by měl akademické vzdělání
Díváme-li se na svět tímto způsobem, je každému jasné, jak potřebné jsou: sounáležitost, porozumění, akceptance, vzdělání, ...

K zamyšlení:
Jestliže jsi dnes ráno vstal z postele spíše zdráv než nemocen, jsi šťastnější než 1 milion lidí, kteří se nedožijí příštího týdne.
Jestliže jsi nikdy nezažil boj ve válce, nepocítil osamělost ve vězení, agónii týraných nebo hlad, pak jsi šťastnější než 500 milionů lidí našeho světa.
Jestliže můžeš vyznávat náboženství beze strachu z hrozby, že budeš zatčen nebo zabit, jsi šťastnější
než 3 miliardy lidí na Zemi.
Jestliže máš jídlo v ledničce, jsi oblečen, máš střechu nad hlavou a svou postel, jsi bohatší než 75% obyvatel tohoto světa.
Jestliže máš konto v bance, nějaké peníze v peněžence a hromádku drobných v krabičce, patříš k 8 % blahobytných lidí na světě.

Jestliže čteš tuto zprávu, jsi požehnán dvojnásobně, vždyť:
1. Někdo na tebe myslel.
2. Nepatříš ke 2 miliardám lidí, kteří neumí číst. A ... máš počítač!

Někdo jednou řekl:
Pracujte, jako byste nepotřebovali žádné peníze;
Milujte, jako by vás nikdy nikdo nezranil;
Tančete, jako by se nikdo nedíval;
Zpívejte, jako kdyby nikdo neposlouchal;
Žijte, jako kdyby byl Ráj na Zemi.

Sny jsou...

24. října 2008 v 15:54 | Janča |  Moje kecy
Sny...jsou krásné.. ale jak se můžou splnit ty, o kterých vím, že jsou nesplnitelné?? Dokážu žít bez nich? Ne! Pro mě je prostě můj sen všechno! Ale beztak se nikdy nesplní!:-( Vím to!:-( Ale přesto doufám.. Zázraky se přeci dějí, ne? Jak dlouho na ně ale člověk vydrží čekat? Kde ale bere tu jistotu, že všechno dopadne dobře?? Mým smyslem života je zemřít!:-( Ale kde vzít tolik odvahy? Co když člověk opravdu žije jen jednou? Člověk smrt volá... touží po ní... A když už najednou přijde....Bojí se jí a nakonec se stejně rozhodne žít... Strach je prostě svině! Život je svině! Ale lidé jsou větší..:-( Jsou dva způsobvy, jak můžeš žít... Buď budeš sám a nebo s přáteli..Vyber si to první...zemřeš a nikdo po tobě ani neštěkne... nikdo tě nebude znát, nikdo por tebe nebude plakat, nikdo tě nebude litovat.. nikdo tě nebude mít rád... Vyber si to druhé.. a skončíš stejně jako v prvním případě...Jen stihneš ublížiz více lidem.. a oni stihnou ublížit tobě... Prostě bolest je něco, co vždycky bude! Jde s námi ruku v ruce.. není dne, abychom ji alespoň na chvilku nepocítili...I když se jenn praštíme do kolena...My jsme ta bolest! šíříme ji.. Vládneme jí.. sami ji cítíme...A přece.. kdybychom chtěla, nemuseli by tu vůbec být! Proč je jí tak mnoho v lidských duších.. tolik nenávisti, chladu,utrpení,...?? To vážně tam moooc bolí... usmát se na někoho místo toho, abychom ho bodli střepem do srdce?? Někdy vážně stačí jen pohladit třeba i se zaťatou pěstí! Usmát se na člověka, i přes to, že ti před chvílí ublížil, je tvoje výhra! Ty jsi totiž ten, který chápe... Co je život zač! Vlastně je to jen cesta ke smrti:)..

Miluju Tě, i když...

24. října 2008 v 15:12 | Janča
Miluju Tě, i když tomu nevěříš...
Miluju Tě, i když to nechceš vědět...
Miluju Tě, i když mě moc trápíš...
Miluju Tě, i když mi občas ubližuješ..
Miluju Tě, i když ty mě ne!...
Miluju Tě, i když ty miluješ jinou..
Miluju Tě, i když vím, že nikdy nebudeme spolu...
Miluju Tě, i když ty chodíš s jinou...
Miluju Tě, i když ty mě asi nenávidíš...
Miluju Tě, i když jsou lidé, kteří za to nenávidí mě...
Miluju Tě, i když mi to vyčítáš...
Miluju Tě, i když mě za to mnozí odsuzují...
Miluju Tě, i když jsi se na mě vykašlal...
Miluju Tě, i když si mi vzal mě srdce!
Miluju Tě, i když mou lásku neopětuješ...
Miluju Tě, i když má láska k tobě příšerně bolí!
Miluju Tě, i když ty chceš jinou...
Miluju Tě, i když ty spíš s jinou!
Miluju Tě, i když vím, že tvé srdce mi ukradla jiná!
Miluju Tě, i když víš, že se trápím a to nechceš!
Miluju Tě, i když jsem Tě strašně dlouho neviděla a asik ani neuvidím!
Miluju Tě, i když chceš jenom to jedno...
Miluju Tě, i když se za rohem vodíš za ruku s jinou...
Miluju Tě, i když vím, že mé lásky využíváš...
Miluju Tě, i když mě dokážeš položit na kolena...
Miluju Tě, i když kvůli tobě jenom brečím...
Miluju Tě, i když jsi mě zklamal..
Miluju Tě, i když ty chceš po tom všem vrátit čas!
Miluju Tě, i když ty jsi m nikdy nemiloval a bral jsi mě jen jako kamarádku...
Miluju Tě, i když je to pro mě strašně moc složité..
Miluju Tě, i když vím, že všechno, co jsme prožili, Tě mrzí...
Miluju Tě, i když vím, že ty bys nejradši náš společný čas vrátil zpět...
Miluju Tě, i když si mě nevšímáš...
Miluju Tě, i když ....

PROSTĚ TĚ MILUJU, JE TO TAK SLOŽITÉ POCHOPIT?


Láska je slepá!


Str8 Union - Sen

23. října 2008 v 18:12 | Janča

Str8 Union - Sen

Bylo, nebylo
nedaleko za svahem, stál jsem za prahem,
za čárou za vztahem.
Šmitec hotovo na co v hlavě olovo, život jede dál, začíná se na novo, už mi to nevadí, zvykám si, že jsem sám
Šumperk je zabitej, žadnou ani nehledám, nechám to být, vždyt to není drama, přijde čas a třebas se najdeš sama.
A nejdenou jsi tu, je to jako blesk z čistýho nebe,
k čemu mám oči nemůžu je spustit z tebe,
jsem jak zpomalenej, když věty ze sebe soukám,
všichni v okolí už tuší kam koukám
Západ slunce, 1.lekce angličtiny, druhá,
snažím se ovládat ikdyž to jde ztuha,
co dělat s láskou, když se tlačí na povrch ven,
nevíš o tom, ale začínáš mi plnit můj sen.
..............
Můžeš se mě ptát co mám na tobě rád, odpovím ti pokaždé jinak a tisíckrát,
mám chuť říct všem, celýmu městu,
jak jsem neskutečně šťastnej, že smi skřížila cestu.
Když je kolem všude tma, ty jdi pochodeň,
kousek sucha kam nedosáhne povodeň,
kostka cukru co lidský život osladí.
S tebou mě baví svět a nic mi nevadí,
jsou chvíle co bych opakoval znova zas,
jsme sami u mě nebo u tebe doma, čas stojí a vážně není nic co mě tíží,
jsem jenom my a naše rty se k sobě blíží
a možná ten kdo ti schoval hvězdy do očí
vezme všechno kolem a prudce zatočí,
znáš mě, místy nevím kde jsem,
ty jsi pro mě něco jako vyplněnej sen
.............
Je spousta holek,
jedna je chladná jak led,
druhá bezdůvodu ječí a má slova jak jed,
třetí chorobně žarlí snad na celý svět,
čtvrtá neví co chce ale chce to hned,
ty jsi jiná máš pro mě pochopení,
díky bohu žádná blbá barbina k vyfocení,
né holka na jednu noc,
prostě zlato jsi holka na život,
co stojí za to.
ne jedna ze sta ale jediná na celým světě,
co pro mě znamenáš se nedá popsat v jedné větě,
budu se za tebe rvát ať je den nebo noc,
stačí zavolat a přijdu ti na pomoc.
Devatero hor, řek, lesů, pouští ať jsi jakkoliv daleko, síly mě neopouští,
MILUJU TĚ A KLIDNĚ TO ŘEKNU VŠEM, DÍKY TOBĚ JENOM NESNÍM, ALE ŽIJU SVŮJ SEN
..............

Básničky:-p

18. října 2008 v 13:50 | Janča
Myš
Sedí myška v rohu,
v pastičce má nohu,
sedí tiše, občas pípne,
asi stejně brzo chcípne.

Na pivu
Sedí pán na malém pivu,
ve tváři má zděšení.
Není tomu ani divu,
padá na něj lešení.

Potvora
Dvoumetrová potvora,
vkročila k nám do dvora,
asi už k nám nevkročí,
má motyku v obočí.

Sanitka

Vezou pána v sanitce,
život visí na nitce.
Sanitka se převrhla,
a nitka se přetrhla.

Mraveneček
Nesl malý mraveneček
lesem kousek dřívka,
nedbal na svou čerstvou kýlu,
vyhřezla mu střívka.

Návod
Sledoval jsem v televizi,
jak lidem seká hlavy kat,
s partnerkou teď máme krizi,
udělám to taky tak.

Dřevorubec
Dřevorubec dříví kácel,
sekl se a vykrvácel.
Marně svíral pěstičky,
neměl krevní destičky.

Hra
Včera jsem si hrál
se zápalnou směsí,
tělesné mé pozůstatky
kolemjdoucí děsí.

Tchýně
V rodině jsme měli zrádce,
byla to má tchýně,
teď už hnije na zahrádce,
rostou na ní dýně.

5 úvah

18. října 2008 v 13:47 | Janča |  Úvahy
Úvahač.1
Představ si kus švýcarského sýra, který je plný děr.
Čím víc sýra, tím víc děr.
Každá díra zabírá místo, kde by mohl být sýr. Takže čím víc děr, tím míň sýru.
Čím víc sýru, tím víc děr a tím míň sýru.
ZÁVĚR: ČÍM VÍC SÝRU, TÍM MÍŇ SÝRU

Úvahač.2
Kdo brzo vstává, tomu Bůh pomáhá.
Kdo brzo vstává, spí po obědě.
Kdo spí po obědě, nespí v noci.
Kdo nespí v noci, ten chodí flámovat.
ZÁVĚR: BŮH POMÁNÁ TĚM, KDO CHODÍ FLÁMOVAT

Úvahač.3
Bůh je láska.
Láska je slepá.
Stevie Wonder je slepý
ZÁVĚR: STEVIE WONDER JE BŮH

Úvahač.4
Říkali mně, že nejsem nikdo.
Nikdo je dokonalý (Nobody is perfect)
Takže jsme dokonalý. Jenže jen Bůh je dokonalý.
Z toho vyplývá, že jsem Bůh. Jenže Stevie Wonder je Bůh, takže já jsme Stevie Wonder.
ZÁVĚR: SAKRA, JSEM SLEPÝ!

Úvahač.5
Když to přeženeme s alkoholem, skončíme ožralí.
Když jsme ožralí, tak spíme.
Když spíme nepácháme hříchy.
Když nepácháme hříchy, tak půjdeme do nebe.
ZÁVĚR: JESTLI CHCEME JÍT DO NEBE, MUSÍME SE OŽRAT.

Bůh řekl..

18. října 2008 v 13:46 | Janča

Dopis Ježíškovi...

18. října 2008 v 13:45 | Janča
Pepa píše dopis Ježíškovi:

"Celý měsíc budu hodný, když mi přineseš počítač..."

Hned si pomyslí, že celý měsíc to nevydrží. Roztrhá dopis a napíše nový:

"Týden budu hodný, když mi přineseš počítač..."

Znovu zapřemýšlí:

"Týden asi nevydržím."

Roztrhá dopis a napíše nový:

"Jeden den budu hodný, když mi přineseš počítač."

Znovu zapřemýšlí a uvědomí si, že nevydrží být hodný ani minutu a už vůbec ne celý den!!!!

Podívá se na stěnu, uvidí obraz panny Marie, vezme ho, sundá a zavře do skříně.

Píše nový dopis:

"Ježíšku! Zajal sem Tvoji matku!! Výkupné je počítač!!!"

Porfýrie

18. října 2008 v 13:40 | Janča
PORFÝRIE

Shayne Ward - No Promises (text + překlad)

18. října 2008 v 13:38 | Janča

Shayne Ward - No Promises (text + překlad)

Hey baby, when we are together, doing things that we love.
Every time you're near I feel like I'm in heaven, feeling high
I don't want to let go, girl.
I just need you to know girl.

I don't wanna run away, baby you're the one I need tonight,
No promises.
Baby, now I need to hold you tight, I just wanna die in your arms

Here tonight

Hey baby, when we are together, doing things that we love.
Everytime you're near I feel like I'm in heaven, feeling high
I don't want to let go, girl.
I just need you you to know girl.

I don't wanna run away, baby you're the one I need tonight,
No promises.
Baby, now I need to hold you tight, I just wanna die in your arms

I don't want to run away, I want to stay forever, thru Time and Time..
No promises

I don't wanna run away, I don't wanna be alone
No Promises
Baby, now I need to hold you tight, now and forever my love

No promises

I don't wanna run away, baby you're the one I need tonight,
No promises.
Baby, now I need to hold you tight, I just wanna die in your arms

I don't wanna run away, baby you're the one I need tonight,
No promises.
Baby, now I need to hold you tight, I just wanna die in your arms
Here tonight
Hej lásko, když jsme spolu děláme věci, které milujeme,
Vždycky, když jsi na blízku, cítím se v sedmém nebi, intenzivní pocit,
Lásko, nechci Tě nechat jít,
Lásko, abys věděla prostě Tě potřebuji.

Nechci utíkat, jsi ta jediná, potřebuji dnešní večer,
Žádné sliby,
Lásko, zrovna teď Tě potřebuji pevně držet, jen tak chci zemřít ve Tvé náruči.

Tady dnešní noc.

Hej lásko, když jsme spolu děláme věci, které milujeme,
Vždycky, když jsi na blízku, cítím se v sedmém nebi, intenzivní pocit
Lásko, nechci Tě nechat jít,
Lásko, abys věděla prostě Tě potřebuji.

Nechci utíkat, jsi ta jediná, potřebuji dnešní večer,
Žádné sliby,
Lásko, zrovna teď Tě potřebuji pevně držet, jen tak chci zemřít ve Tvé náruči.

Nechci utíkat, chci zůstat na vždy, skrze čas...
Žádné sliby.

Nechci utíkat, nechci být sám,
Žádné sliby,
Lásko, zrovna teď Tě potřebuji pevně držet, teď a navěky lásko moje.

Žádné sliby.

Nechci utíkat, lásko jsi to jediné co dnes večer potřebuji,
Žádné sliby,
Lásko, zrovna teď Tě potřebuji pevně držet, jen tak chci zemřít ve Tvé náruči.

Nechci utíkat, lásko jsi to jediné co dnes večer potřebuji,
Žádné sliby,
Lásko, zrovna teď Tě potřebuji pevně držet, jen tak chci zemřít ve Tvé náruči,
Tady dnešní noc.

Chcete zvýšit návštěvnost??

18. října 2008 v 13:35 | Janča
Mám rád, když naleznu blog, kde jsou nějaké MP3 download zdarma ,nebo MP3 download free. To potom stahuju různé skupiny, třeba Chinaski, Kryštof, Red Hot Chili Peppers,Good Charlotte, nebo zpěvačky, třeba Madonna, Avril Lavigne, Britney Spears a podobně. Mám ráda Harry Potter, a jsem zvědavý, jak se jmenuje sedmý díl Harry Potter a co na to Daniel Radcliffe, Emma Watson a Rupert Grint, teda Hermiona Granger a Ron Weasley. J. K. Rowling je skvělá spisovatelka. Nemám rád pivo. Láska je smrt. Sebevražda. Coca Cola. Santa Claus. Vánoce. Brigády. Eragon. Pán prstenů, Eliah Wood. Piráti z Karibiku, Orlando Bloom. Egypťan Sinuhet. Referáty na fyziku. Referáty na chemii. Čtenářský deník. Nokie, Samsung, MMS, mobily zadarmo. Pes. Kino. Čokoláda. Změřte si vaše IQ. ICQ. Malování na sklo. MP3 přehrávače zdarma. Nikdo mě nemá rád. Emo. Etno. E-e. Ementál. Brie. Bonifác. Hermelín. Servác, Pankrác. Jahodový koktejl. Outismus. Tenis, Basketbal. Snowboard. Dadaismus. Impresionismus. Funkcionalismus. Expresionismus. Naturalismus. Realismus. Pop Art. Modernismus. Tugendhat. Konstrukcionalismus (lol). George Sandová. Mika Waltari. Tolkien. Suchý, Šlitr. Wilsonová. Berdych. Tom Hanks. Elvis Presley. Játra na cibulce. Punk. Punks not dead. Rock. Pop. Metal. Jazz. Folk. Country. Techno. Rock n roll. RnB. Blues. Soul. Rep. Rap. Rab. Kot. MPZ Islandu. Chemická olympiáda. Rtutitka, solan drasličitý, drasloš, uhlec. Kouření škodí zdraví. SMS na Eurotel zdarma. SMS na T-Mobile zdarma. SMS na Vodafone zdarma. SMS zdarma. SMS. Zdarma. Jak být šťastný. Shrek.

Práva zvířat

18. října 2008 v 13:33 | Janča
Vyděšené opičky /5,2kB Určitě jste někdy přemýšleli o tom, zda má člověk právo zacházet se zvířaty tak, jak se mu zlíbí, právo trápit zvířata v laboratořích, zabíjet je kvůli své zábavě, módě, potravě nebo je věznit a zneužívat pro "sport". Ročně člověk zabije, umučí a utrápí pro svou potřebu či potěšení stovky milionů zvířat.
Je třeba zdůraznit, že respekt, soucit a láska ke všem formám života, je pro člověka a planetu Zemi nejcennější hodnotou. Nikdo nemůže tvrdit, že hodnota života a právo na život je u člověka s vyšší inteligencí větší, než u člověka s inteligencí menší, ale je nepochybně stejná. Je tedy zřejmé, že stejnou hodnotu života mají i ostatní bytosti na této planetě, od kterých se lišíme především inteligencí. I tyto bytosti touží po životě, svobodě, mláďatech, prožívají radost a mají své přirozené životní potřeby. I zvířata trpí, prožívají bolest, stres, když jim je ubližováno a brána svoboda či život samotný. Každý citlivý, rozumný a přemýšlivý člověk se srdcem na pravém místě dospěje k názoru, že i zvířata mají právo na život, svobodu a slušné zacházení.
Seznámíme vás na našich stránkách s tím, jak člověk zvířata zneužívá, vykořisťuje a likviduje. Chceme vás poprosit o lásku a soucit ke všem trpícím, slabým a bezbranným zvířatům. Každý člověk může změnou svých návyků velmi pomoci zmenšit utrpení na této planetě.
"Otázkou není: Jsou schopna myslet? ani: Umějí mluvit?, ale: Mohou trpět?"

TESTUJÍ SVÉ PRODUKTY OHLEDUPLNĚJŠÍMI METODAMI

18. října 2008 v 13:32 | Janča
SEZNAM FIREM, KTERÉ TESTUJÍ SVÉ PRODUKTY OHLEDUPLNĚJŠÍMI METODAMI: Firem, které můžou mít v oblasti pokusů na zvířatech opravdu čisté svědomí je minimum - jsou to pouze firmy, které používají čistě přírodní kosmetiku bez jakýchkoliv chemikálií - ty, které jsou na tomto seznamu sice používají metody, které jsou lepší než klasické testování za použití zvířat, přesto se však při jejich vývoji neobešly bez použití pokusů na zvířatech.
A
*ABBA Products
Ahava
Abkit (CamoCare Camomile Skin Care Products)
Alexandra Avery Bodz Botanicals
Alexandra de Markoff
*Allens Naturally
Almay (Revlon)
Aloegen Natural Cosmetics
Amway
Andrea International Industries
Arbonne International
Ardell International
Aroma Vera
*Astonish Industries
Aubrey Organics
Aunt Bee's Skin Care
Aura Cacia
*Auromere Ayurvedic Imports
The Australasian College of Herbal Studies
Autumn-Harp
Avalon Organic Botanicals
Aveda
*Avigal Henna
Avon
*Ayurherbal Corp.
*Ayurveda Holistic Center
B
Basically Natural
*Basic Elements Hair Care System
Bath & Body Works
Bath Island
Baudelaire
BeautiControl Cosmetics
Beauty Naturally
Beauty Without Cruelty
Beehive Botanicals
Beiersdorf (Nivea, Eucerin, La Prairie, Basis)
Bella's Secret Garden
Beverly Hilus Cold Wax
*Biogime International
Biokosma (Caswell-Massey)
*Bio Pac
Bio-Tec Cosmetics
Biotone
Bo-Chem Co.
Body Bistro
Body Encounters
Bodyography
The Body Shop
Body Time
Bonne Bell
Börlind of Germany
*Botan Corporation
Botanics Skin Care
Brocato International
C
Caeran
California SunCare
Chanel
Chatoyant Pearl Cosmetics
Christian Dior
Christine Valmy
Clarins of Paris
Cosmyl
Crčme de la Terre
*Crown Royale
D
Dermalogica
Dermatologic Cosmetic Labs
Desert Essence
Dr. A.C. Daniels
*Dr. Bronner's Magic Soaps
Dr. Goodpet
Dr. Hauschka Skin Care
*Dr. Singha's Natural Therapeutics
Dr. Temt
E
*Earth Friendly Products
Earth Solutions
Eberhard Faber
Ecover
Essential Oil Company
Estée Lauder (Bobbi Brown, Clinique Laboratories, Origins Natural Resources, Jane, Stila Cosmetics)
European Gold
Evans International
F
For Life
Freeman
Freda Vitamins
Fruit of the Earth
G
Giovanni Cosmetics
*Green Mamma
L
Lakon Herbals
*LaNatura
Lancôme
Lander
Lee Pharmaceuticals
M
Mineral Beauty System N Naturade Cosmetics
*Natura Essentials
Natural (Surrey)
Natural Animal Health Products
*Natural Bodycare
Natural Chemistry
Nature de France
Natural Sea Beauty
O
Oriflame
P
Purely Natural
T
Teflon (Almay, Jean Naté)
R
Royal Herbal
Ryor
S
Sea Minerals
Secret Gardens
T
TerraNova
W
Weleda
*společnosti, které vyrábí a prodávají veganské produkty (přejato z materiálů PETA, za pravdivost údajů ručí jednotliví výrobci)

Max Factor a pokusy na zvířatech

18. října 2008 v 13:29 | Janča
Pokaždé, když v televizi uvidíte novou reklamu na Max Factor uvědomte si, kolik zvířat zemřelo kvůli jednomu drahýmu výrobku!!
Nekupujte si MF a napište jim svůj nesouhlas!
Jestli máte blog nebo web, nebo tak něco, tak si prosím zkopírujte tento článek a dejte ho na svou stránečku! Bojujte za bezmocná živá stvoření! Rozšiřte tento článek!
Jak pomoci??nevím ale nesnáším lidi co ničí život zvířatům!§
Já je přímo miluju!!
A ten kdo nesouhlasí ať napíše komentář!!!!
Slibuji že se nebudu malovat žádnými prostředky které zkoušení na zvířatech!!

HELP US! Dont close your eyes!!!

18. října 2008 v 13:27 | Janča

HELP US! Dont close your eyes!!!


Den co den, když zapnete televizi, objeví se hrůzné zprávy.
Šedesát mrtvých v Iráku, zapálené kostely, unesená letadla, zbité děti a spousta dalších LIDSKÝCH krutostí.
Ale nikdy se neobjeví, kolik polárních lišek bylo dnes zabito, kvůli kožichu jedné latinsko-americké zpěvačky.
Nikdy si na přední straně novin nepřečtete, kolik mladých tuleňů bylo dnes BRUTÁLNĚ ubito pro maso.
Ani nahou celebritu na poslední stránce nevystřídá článek o tom, jak dnes POMALU umírala bílá perská kočička na laboratorním stole.
Je to tak lepší, pro slabší povahy?
Je to tak lepší, pro svět?
Je to tak lepší, pro ty tisíce týraných zvířat?
Co proboha udělaly tak strašného, že je takhle trestáme?
Že jim do očí kapeme kyseliny, že je omračujeme elektrickými obušky, STAHUJEME ZA ŽIVA a držíme je ve studených klecích?
A co nás k tomu vůbec opravňuje?
To, ž neumí mluvit?
A kdyby mluvit uměly, co PĚKNÉHO by nám k tomu asi řekly?
"Dobrý den, pane. Jen mne nekrmte, abych šla lépe stáhnout. Jestli můžu radit,držte mne v zimě, abych mněla hustější kožich. A jestli můžu mít jednu prosbu, zabijte mne zlomením vazu, protože to je jeden z mála způsobů, kdy ZEMŘU HNED!"
Tohle by vám určitě řekla liška, kterou strkáte do klece. Které je jasné, že až zavřete ty dvířka, bude konec svobody. Konec života.

Bohatá DÁMA si koupí norkový kožich. Později si stěžuje své známe, jak moc drahý byl i po slevě.
Drahý?
Jaká cena by zaplatila utrpení šedesáti norků?
Jaká cena by vykoupila jejich utrpení?
Kolik by člověk chtěl za pouhých šedesát norků?

Tohle není jenom moje téma, ale téma celého světa.
O prázdninách jsem byla v Norsku. Na Lofotech jsme byli v jednom obchůdku se suvenýry. Okamžitě jsem se rozběhla k police s plyšovými tuleni. Jednoho jsem vzala do ruky a projel mnou chlad a do očí mi málem vhrkly slzy. On nebyl plyšový, ale z tulení kůže!!! A pod tím byl plakát malého tuleně s maminkou a nápis:I LOVE SEAL

Můj článek nic nového nepřines. Žádné zvíře neoživil a žádnou "milovnici kožešin" nezabil. Přesto prosím, večer při těch zprávách o šílených vrazích a atentátech na školní autobusy, se zamyslete. Oni (na rozdíl od nás) nic nikomu neprovedly. Jen se ve světě začali rodit lidi, co mnohem raději pohladí koženou sedačku než zvířátko. Pokud to tak půjde dál, brzy si budeme moci prohlédnou poslední lišku, norka a tuleně vycpaného za prosklenou výlohou s nápisem: Nešahat!


Farmaceutické testy

18. října 2008 v 13:23 | Janča
Mnoho lidí předpokládá, že testy na zvířatech jsou nutné, kdykoliv se zkouší nový lék. Toto je jeden z největších omylů civilizované společnosti. Mnoho látek škodících zvířatům nepředstavuje pro lidi žádné nebezpečí, a naopak látky smrtelně jedovaté pro lidi mohou být mnoha zvířaty beztrestně konzumovány. Jedině klinické testy na lidech jsou průkazné.. Testy na zvířatech neposkytují dostatek informací a často mohou vést ke zcestným a nesprávným závěrům.
Kochův lék TUBERCULIN byl svého času označován jako vakcína proti tuberkulóze. Dokázal totiž vyléčit TBC u morčat. Teprve později se ukázalo, že u lidí naopak tento lék TBC vyvolává.
  • THALIDOMIDE- bezpečné pilulky na spaní. Tento lék byl intenzívně testován na zvířatech a prohlášen neškodným. Následek? Ve světě dnes žije na 10 000 dětí a dospělých s nevyvinutými nebo zcela chybějícími končetinami; jejich matky užívaly tento lék v těhotenství.
  • BENEDICTIN- potlačoval ranní nevolnost v těhotenství. Při testech na zvířatech nevykazoval žádné vedlejší účinky. Přesto způsobil, že se lidským matkám rodily děti bez očí.
  • ORAFLEX ordinovaný při zánětlivých onemocněních kloubů stejně jako PHENFORMIN pro diabetiky způsobily mnohá zbytečná úmrtí. Oba tyto léky byly pečlivě intenzívně testovány na zvířatech a shledány neškodnými
Naopak existuje řada léků, které vykazovaly škodlivé účinky při testech na zvířatech, lidem však nevadily.
  • DIGITALIS je bezpečný lék pro nemocné trpící chorobou srdce, zachránce tisíců lidských životů přesto byl dlouho opomíjen, při testech na psech totiž nebezpečí zvyšoval krevní tlak.
    INSULIN způsobuje deformace u králíků a myší, pro nemocné cukrovkouje přitom jediným lékem udržujícím je při životě.
    Objevitelé PENICILINU dnes přiznávají, že měli štěstí v době, kdy testovali tento lék na zvířatech. Mít tehdy k dispozici morčata místo myší, určitě by se rozšíření lék podstatně zpomalilo. Tento lék je totiž pro morčata smrtelně jedovatý.