Pláčeš?.. I v slzách je síla....Tak jdi a bojuj!!!

Marihuana a společnost

15. listopadu 2009 v 20:05 | Janča |  Moje kecy
Asi tu nemusím říkat, co marihuana je, jak vypadá a jaké má účinky. I když. Tak teda začnu od začátku. Marihuana ( nebo také Maruška, tráva, hulení, zelí, Marijánka, skéro, gandža aj.) nebo-li indické konopí. Z jeho částí se využívají květy, semena a listy, které se suší. Je to droga halucinogenní, tzn. že mysl jedince je narušena - člověk vnímá jiným způsobem okolní svět. Patří mezi nejrozšířenější drogy na světě(přitom není legální). užívá se různými způsoby - je kouřena bud v dýmce, cigarety nebo třeba jako bongo(pomocí plastové láhve). Účinek by se měl dostavit do 30 minut. projevuje se zhoršenou koorginací těla a špatnou rovnováhou, zvýšeným srdečním tepem, mysl jedince není v realitě, nýbrž ve svém vlastně vytvořeném světě.
Marihuana je pěstována více jak 2 tisíciletí. Její hlavní složkou je THC. Jeho množství určuje kvalitu drogy. Dakší faktory ovlivňující množství THC jsou např. půda a počasí.
Marihuana stejně jako droga působí na nervový systém. Jaký je však mezi těmito drogami rozdíl? Na alkohol umřelo jž mnoho lidí, na marihuanu není znám žádný případ úmrtí. Alkohol obsahuje CH3-OH (methanol), avšak marihuana obsahuje 400 látek a to jak toxických, tak rakovinotvorných. Navíc se v těle konzumenta drží několik týdnů či měsíců. Pokud si však jedinec dává 3 jointy týdně, je pod jejím vlivem téměř pořád. Aktivní látka THC zůstává uložena v tělesném tuku, zároveň poškozuje imunitní systém, avšak alkohol nikoliv. Ukládá se do tukových buněk a orgánů, kterými jsou např. mozek, plíce, slezina nebo také pohlavní orgány(varlata a vaječníky).
Kouř, který vzniká z kouření marihuany, obsahuje o 50 - 70% více rakovinotvorných látek než cigartetový. Dlouhodobí uživatelé marihuany trpí často problémy dýchací soustavy - trápí je bronchitida a záněty dýchací soustavy. Marihuana může způsobit i neplodnost, třebaže i dočasnou, mění totiž strukturu spermatu a zároveň deformuje jeho buňky. Marihuana negativně působí na paměť, zhoršuje se učení a zpomalují se reflexy.
Marihuana bývá spojována s nárustem rizika mrtvice a infaktu. užívání marihuany spolu s cigaretami také vede až k osminásobně vyšším rizikem poškození dýchací soustavy.
Podle výzkumů je marihuana zvláště nebezpečná pro velmi mladé a mladé lidi. Sama o sobě může vyvolat skryté psychiatrické choroby a vážné nemoci sama o sobě. Mozkům mladých neškodí jenom chronické užívání trávy, ale také občasné. Poškození se objevují na mozku už po prvním užití této drogy, ačkoli nejsou hned patrná a mladými lidmi tudíž podceňována. Podle další studie také může užívání marihuany ke zvýšeném riziku vzniku rakoviny varlat. Nejčastěji se to děje u mužů mezi 20 - 35 rokem. I po vyléčení však mohou většinou zapomenout na založení rodiny.U pravidelných dlouhodobých kuřáků marihuany je riziko rakoviny až dvakrát vyšší než u abstinentů, kteří drogu neměli nikdy.
Marihuana může také za zvýšenou promiskuitu mužů. Muži mohou mít i problémy s erekcí. Ženy jsou an tom s promiskuitou stejně jako muži, u žen dochází i ke ztrátě odpovědbnosti přo sexu, zvyšuje se rizikové chování.uživatelky této drogy byly sedmkrát častěji nakaženy pohlavní chorobou než nekuřačky.
Nejen za marihuanou, ale i za všemi drogami, se skrývá netušené nebezpečí.
Řekneme-li drogám stop, řekneme start životu.

Je důležité najít si fakta, které se drog týkají ještě před tím, než je začneme užívat! Ale musíme pamatovat na to, že užívání drog není řešením a může vést k ještě větším problémům, než máme doposud.

vaše Janča:-*


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama